Alíkovina

Učím mamku anglicky

vydáno  •  Čtenáři píší Alíkoviny
Asi před půl rokem by mamka na otázku: "Tobě se angličtina nelíbí?" odpověděla jednoznačně: "Ne!" Podle ní je nesmysl, aby se něco četlo jinak, než se to píše. Právě proto jsem se nestačila divit, když za mnou jednou přišla s tím, jestli bych ji nechtěla naučit anglicky.

Angličtina a Puzzle , © Profimedia.cz

Říkala jsem si: "Mamka a angličtina? To nejde dohromady!" Co ji přimělo k tomu, aby se začala učit anglicky? Tahle otázka trápila dokonce i taťku, který, stejně jako já, nedokázal pochopit, proč se mamka takhle rozhodla. Doteď to ani jeden z nás neví. Ale zjišťování jsem nechala plavat a začala jsem mamku učit.

Na počítači jsem pro ni připravovala pracovní listy, koupila jsem jí pracovní sešit a pořídila slovníček. Začaly jsme nejjednoduššími slovíčky: číslicemi, pak jsme šly na barvy a zvířata. Teď už mamka umí víc věcí, znalostmi (o angličtině) se vyrovná asi chytřejšímu třeťákovi.

Příští rok bude chodit na kurzy angličtiny a já ji budu jenom doučovat. Jenže to, co mamku přimělo naučit se anglicky, mi zůstává stále utajeno...

Autorka:

Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (71)

Příspěvek z 31. března 2011 v 18:11.
Lentilka2 v něm napsala:

radsi ani nerekhu co si proto by mne asi vyrazili z alika520232323232323231

Příspěvek z 11. března 2011 v 15:45.
likas v něm napsala:

to je ten problém.oni na to měli dost času se naučit pár slůvek anglicky,ale prý se to kdysi učilo špatně.Angličtina se učila,ale jinak než tedˇ.Tedˇsi učitelé potrpí na frázičky,ale předtím se učili jenom slova,a ja s toho měli poskládat větu když uměli jen slova?Asi by se jim to hodně těžko skládalo.Vím že si říkáš že to je lehké z pár slov poskládat lehkou větu,ale pro ně to lehké nebylo

Příspěvek z 12. února 2011 v 11:54.
ANNAW v něm napsala:

Dobrej nápad

Proč bychom nemohli učit dospělý nějakej jazyk vždyd toho někdy umíme dvakrát tolik než oni  !Můj táta si zaplatil kurzy angličtiny a normalně se učí.Proč ne?