Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Učím mamku anglicky

  vydáno  •  Učení · Cizí jazyky
  Asi před půl rokem by mamka na otázku: "Tobě se angličtina nelíbí?" odpověděla jednoznačně: "Ne!" Podle ní je nesmysl, aby se něco četlo jinak, než se to píše. Právě proto jsem se nestačila divit, když za mnou jednou přišla s tím, jestli bych ji nechtěla naučit anglicky.

  Angličtina a Puzzle , © Profimedia.cz

  Říkala jsem si: "Mamka a angličtina? To nejde dohromady!" Co ji přimělo k tomu, aby se začala učit anglicky? Tahle otázka trápila dokonce i taťku, který, stejně jako já, nedokázal pochopit, proč se mamka takhle rozhodla. Doteď to ani jeden z nás neví. Ale zjišťování jsem nechala plavat a začala jsem mamku učit.

  Na počítači jsem pro ni připravovala pracovní listy, koupila jsem jí pracovní sešit a pořídila slovníček. Začaly jsme nejjednoduššími slovíčky: číslicemi, pak jsme šly na barvy a zvířata. Teď už mamka umí víc věcí, znalostmi (o angličtině) se vyrovná asi chytřejšímu třeťákovi.

  Příští rok bude chodit na kurzy angličtiny a já ji budu jenom doučovat. Jenže to, co mamku přimělo naučit se anglicky, mi zůstává stále utajeno...

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (71)

  Příspěvek z 31. března 2011 v 18:11.
  Lentilka2 v něm napsala:

  Reakce na háša:

  radsi ani nerekhu co si proto by mne asi vyrazili z alika520232323232323231

  Příspěvek z 11. března 2011 v 15:45.
  likas v něm napsala:

  Reakce na adam198:

  to je ten problém.oni na to měli dost času se naučit pár slůvek anglicky,ale prý se to kdysi učilo špatně.Angličtina se učila,ale jinak než tedˇ.Tedˇsi učitelé potrpí na frázičky,ale předtím se učili jenom slova,a ja s toho měli poskládat větu když uměli jen slova?Asi by se jim to hodně těžko skládalo.Vím že si říkáš že to je lehké z pár slov poskládat lehkou větu,ale pro ně to lehké nebylo

  Příspěvek z 12. února 2011 v 11:54.
  ANNAW v něm napsala:

  Dobrej nápad

  Proč bychom nemohli učit dospělý nějakej jazyk vždyd toho někdy umíme dvakrát tolik než oni  !Můj táta si zaplatil kurzy angličtiny a normalně se učí.Proč ne?