Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Učitelé jsou taky jenom lidé

  vydáno  •  Vztahy
  Zdá se vám někdy, že pro učitele vyčníváte z davu, a proto jsou na vás zasedlí? Nebo to snad jen tak vypadá? Zažívá to spousta žáků a na učitele nemá vůbec kladný názor. Učitelé jsou ale taky lidé.

  Snem ředitelů škol je získat učitele jako Jessicu Gibbsonovou, lektorku angličtiny, která dvakrát vyhrála anketu o nejoblíbenějšího rodilého mluvčího ČR. Američanka učí na mateřských a základních školách v Karlovarském kraji., © MAFRA

  Na ten okamžik, kdy jsem vstoupila poprvé na 2. stupeň, nikdy nezapomenu. Myslela jsem, že tohle už je opravdu ono, ale bylo to tak? Momentálně se mi zdá, že nebylo. Učitelé mě nemají ani rádi, ani mě tolik nesnáší. Někteří na mě koukají skrz prsty. Učitel na pracovky je skvělý příklad. Zrovna nám vysvětloval látku, když jsem si náhle s kamarádkou plácla. Na to, že byl ke mně zády, byl až moc pozorný. Nazval mě desetiletým ... A to jen kvůli tomu, že jsem prostě dítě a v klidu nevydržím nikdy. Ve svých mladých letech byl určitě stejný. Myslí si snad učitelé, že mají větší moc, než my? Je to sice pravda, ale my máme přece také práva.

  Po pár měsících, co jsem se umístila ve sportovkyni roku druhá, šesťačka proti deváťákům, jsem na sebe byla hrdá. Učitel, který mě před pár měsíci nazval ..., byl celý žhavý do sportu a jelikož jsem o sobě dala vědět i na tělocviku, když jsem skočila do dálky skvělý výkon, pozval mě na závody. Sice jsem se neumístila, ale podle všech jsem byla dobrá. Dokonce i já jsem cítila, že jsem si vedla skvěle. Bylo to na sletišti Kladno, kde se holka z malého města jen tak neumístí. Poté mě pozval na další závody s deváťáky, tam jsem také předvedla skvělý výkon. Na závodech byl ne mě tak hodný a od té doby vlastně pořád je. Už na mě nekřičí. Je dobrý učitel. Je jako my, na první pohled si udělá vlastní obrázek, který se mu zrovna hodí, ale ne vždy se trefí.

  Myslím, že učitelé nebudou mít nikdy rádi žáka, který si prosazuje svoje názory, jako já. Chci jim někdy dát najevo, že jsem také živý tvor a pořád neskáču, jak oni pískají. Chtěla bych všem učitelům vzkázat, že každý učeň z nebe nespadl a do školy chodíme proto, abychom se to naučili.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (10)

  Příspěvek z 2. ledna 2015 ve 13:03.
  Lidara v něm napsala:

  Bojím se

  Ono mě kluci mlátila a učitelka to ignorovala.Potom jsem jim to oplatila posmívkou, a to slabou...no učitelka nakonec vidí,slyší.1314

  Příspěvek z 29. prosince 2014 v 8:21.
  zidar2 v něm napsal:

  zasedla

  na me si taky zasedla jedna ucitelka

  kačulíneček v něm napsala:

  Nesnášela jsem ji

  Měli jsme učitelku, kterou jsme měli 2 roky, a jednou, když už jsme jí neměli za třídní, si mě odchytla na chodbě a před celou její třídou o mě řekla, ať si ze mě nikdo nikdy nedělá vzor272727