Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Učte se jazyky v cizině!

  vydáno  •  Doma a ve světě · Škola a poznání · Anglie · Učení · Cizí jazyky
  Určitě už jste alespoň jednou přemýšleli o tom, že byste jeli na nějakou dobu mimo Českou republiku a naučili se cizí jazyk. Já osobně jsem tuto možnost měl a jsem za ni vděčný.

  Velká Británie - Velká Británie, Anglie, Hastings., © Lenka Priesolová

  Ve škole se rád učím angličtinu - baví mě a je to předmět, který mi jde asi nejlépe. Maminka s tatínkem už dlouho pozorovali, že mám angličtinu rád a že v dnešní době je velmi důležitá.

  Dokonce si dovolím říct, že je to základ, jak být ve světě úpěšný. Můžete mít obrovské zkušenosti i revoluční nápady, ale když se s lidmi nedomluvíte, tak vám to je k ničemu. Dostal jsem nabídku, že bych mohl jet do Anglie, kde bych 14 dní strávil u jedné anglické rodiny. Radostí jsem skákal, když mi to rodiče navrhli!

  Jeli jsme tam autobusem. V autobuse o nás bylo výtečně postaráno. Když jsme dorazili do Anglie, zastavili jsme se ve městě Hastings, které se nachází na jihu Velké Británie. Je to pobřežní městečko, které vzniklo z rybářské osady a je opravdu překrásné. Před zdejší školou si nás vyzvedla anglická rodina.

  Jak už jste možná někdy slyšeli, Angličané jsou opravdoví "gentlemani" a jsou to hodní lidé. Když jsem vstoupil do jejich domu, tak jsem se docela lekl. V celém domě bylo 26 osob! Z toho 6 lidí byli příslušníci rodiny, zbytek zahraniční studenti, takže se angličtina opravdu hodila. Povídali jsme si o hudbě, hrách, knihách a dokonce jsme si pak začali vyprávět i vtipy. To byla největší legrace. Někdy to nikdo nepochopil a smáli jsme se už jen tomu, jak všichni zírali.

  Na mém pobytu to vypadalo asi takhle: ráno jsem se vzbudil, došel se nasnídat a pak vyrazil na místo setkání, odkud jsme se s naší výpravou vydali za okolními památkami, abychom se lépe seznámili s Anglií. Odpoledne jsem chodil do místní školy. Každý den jsem se učil 4 hodiny, ale ty byly spíše zábavné - prostě jsme se učili formou hry. A večer jsem se vrátil zpět do rodiny. Zajímavé je, že Angličané moc neobědvají, ovšem tento nedostatek nahrazují večeří. Ta je za oběd i večeři zároveň, takže jsme chodili spát s plnými břichy. Trochu večeře na způsob dvě v jednom.

  Abych řekl pravdu, na tomto pobytu jsem se naučil angličtinu lépe, než za 5 let studování ve škole. Opravdu se nemusíte ničeho bát. Víte, člověk si myslí, že se tam nedomluví, ale tak to není. Každý má jen strach, ovšem když už tam jste, tak něco řeknete a uvidíte, že časem se naučíte angličtinu lépe, než za léta studia. A to mám potvrzené! Se mnou na pokoji bydleli ještě dva kluci z Argentiny. Když přijeli, tak pomalu anglicky neuměli, když odjížděli, tak dokonce zazpívali svoji hymnu v angličtině. Bylo to tam fakt výborné a všem vám tyto zájezdy rozhodně doporučuji!

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (21)

  Příspěvek z 9. května 2009 ve 12:41.
  Sabinta v něm napsala:

  Ahoj

  22

  Příspěvek z 5. května 2009 ve 14:32.
  Fuego5310 v něm napsal:

  Výměnný pobyt

  Můj brácha se dostal na jeden z nejlepších gymplů v ČR a po půl roce učení francouštiny za námi přijel francouz(Pierre,budu psát jen P.) na výměnný pobyt,bylo to super,já na P. skoro nepromluvila,i když se mi líbil a oba umíme trochu anglicky,brácha,přesto že se učil jen půl roku,s ním mluvil skoro plynně a v červnu jede za ním do velké vily ve Francii.Adam má teď nového kamaráda a francouzkou holku(ostatní tam měli taky francouze a chodily spolu ven)...Toto měla být motivace k cizím jazykům,já se chci učit španělsky a chci tam bydlet,snad se mi to splní...7

  Příspěvek z 4. května 2009 ve 22:03.
  Anežak v něm napsala:

  :)

  Věřím, že jsi si to tam skvěle užil. Co je to 5 let hodin angličtiny ve srovnání 14denního pobytu v Anglii? Naprosto nic. 16 Krásný článek.