Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Udělejte něco dřív, než o všechnu přírodu přijdete!

  vydáno  •  Příroda · Ekologie · Čtenáři píší Alíkoviny
  Žiji ve městě Mladá Boleslav. Je významné hlavně výrobou aut Škoda. Je tu mnoho lidí a přírody ve velkém množství ubývá. Jeden z posledních kusů přírody co tu zbyla, je chráněná oblast Radouč. Rostou tam chráněné rostliny jako devaterka rozprostřená, koniklec luční, kostřava sivá, kavil Ivanův nebo česnek chlumní. Ze zvířat tam žijí sysel obecný, nosorožík pucínek a stepník rudý.

  sysel, © MAFRA

  Ale tam, kam se dříve lidé chodili kochat přírodou, stojí teď obchody a momentálně se tam staví další. Příroda se zužuje jak zvenčí (obchody, domy), tak zevnitř (prolézačky, kácení stromů, skládka).

  Zeptala jsem se několika lidí, co si o tom myslí:

  • „Prolézačky – jsou sice dobrý nápad, ale večer se tam scházejí ,vágusové´. Nevím, proč je policie nezastaví, protože když tam někdo pustí psa na volno, hned má pokutu. Budovy jsou moc blízko přírodě a tak narušují prostředí zvířat. Navíc z toho lidi dělají skládku – hoděj tam třeba pytel narvaný odpadky. Nechápu kdo si dá tu práci to tam odvézt.“ Jiřina Martinovská (42 let)
  • „Nejraději bych ty lidi co to dělaj kopla do pr... a řekla bych jim, ať si tu skládku uklidí a domy ať zbouraj. A kdyby to nevyšlo, tak bych šla protestovat." Adéla Špicarová (13 let) 
  • „No je to fakt hrůza. Nechápu proč z toho teda dělali CHKO když to stejně nikdo nebere vážně.“ Tereza Pulcová (13 let)

  No a tady to máte. Všichni včetně mě (ptala jsem se asi šesti lidí a napsala dva nejzajímavější názory) jenom kecaj, ale nic neudělaj. A ono je i vlastně pozdě. Proto říkám všem, kterým ve městě zbylo alespoň kousek přírody, udělejte něco dřív, než i o to přijdete.

  Vizitka uživatelky na Alíkovi Tiron

  Další zajímavé články:

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (11)

  Příspěvek z 16. srpna 2008 v 18:04.
  Meluzina v něm napsal:

  Skvělý nápad

  Skvělý nápad jábých si vzala igelitku a z lesa všechno smetí vyházela16

  Jo a kolem kojtejnerů bych to taky uklydila25

  A ty lidibych vyhala a  věci které škodí přírodě bich  zbourala aji silnici a je mi jedno co se tim lidem nebo nám hlavní je že se nic nestane zvířátkům10

  Příspěvek z 16. srpna 2008 ve 14:01.
  Martina15poi v něm napsal:

  Reakce na nuckio:

  Ale ti lydé si najdou nová místa a užkodí i nám co se o přírodu staráme.

  Příspěvek z 16. srpna 2008 ve 13:57.
  Martina15poi v něm napsal:

  pomoc přírodě

  Dobréby bylo vyklidit lesy .Zajistit zvířátkum domov v pohodě a né ve strachu.Kdyby se vysadilo výce stromu a dbalo se výc na přírodu a na třídění odpadu a na veškeré povinosti .Mněla by se dobře příroda i my!