Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Ukázka z mé knihy: Život se zvířaty

  vydáno  •  knihy
  Ahoj. Jmenuji se Viktorie. A toto je můj život. Moje mamka je veterinářka a táta je nějaký... Pošťák? Hasič? Kuchař? To máte fuk. Když mi bylo 5, narodila se mi ségra Šarlotka. Žijeme v domě se zahradou. Dole je ordinace a čekárna a nahoře bydlíme. Máme 8 zvířat, poníka Timíka, kólii Robinku, kólii Skye, papouška Koka, čivavu Kiki, králíka Ferdu ,činčilku Dejzi a kočku Sněženku.

  Nejkrásnější MAZLÍČCI, papoušek šedý žako, © MF DNES

  Máma je praštěná, chytrá, hodná a často panikaří, když border kolie Mixí na Kiki vrčí. Mixí je panovačná,nesnášenlivá a právě na mamčinu Kikinu vrčí. Tátův Koko vítá zákazníky pozdravem: „Dobrrrý den! Ahoj lidičkové!“ Můj Ferda je miloučký a plachý. Budou mu letos 2 roky. Šarlotin poník Timík je nejmladší. Dokonce je mladší než Kiki a té bude rok. Timík je asi 5ti měsíční. Nejstarší je kočka Sněženka. Je jí 7 let. A mně je 13. A Šarlotě je tedy 8 let.

  Můj den

  Zvoní mi budík. Je už skoro půl osmé ráno. Vstávám, obleču se a kouknu na hodinky. Třičtvrtě na osm! Jejda! Běžím dolů, do čekárny. Máma Kokovi čistí klec. Já otevřu dveře, Koko uletí, máma nadává, že jdu pozdě. Šartlotka brečí, protože má horečku, táta je už hodinu v práci a já stepuji před domem a čekám na kamarádku Izabelu. Izi je má BFF už od 2.třídy. Tehdy mě češtinářka Nováková nenáviděla. Izabela to řekla řediteli. To, že mi Nováková dělá naschvály. A od té doby jsme BFF. Pravda, Izi je střelená jako mamka a hezká jako mamka. 

  Vidím, jak Izabela jede na kole. Tak TROCHU mi přejela nohu a já ječím jako pavián. Izi se ani neotočí a řve: „Viky dělej! První hodinu je děják!“ Ajajaj! Na dějáku nás učí Kudrna. Učitel první třídy. Chudáčci prvňáčci. Kudrna je nejhorší učitel na naší škole. Když někdo na jeho hodinu přijde pozdě, má poznámku. I když přišel třeba jen od doktorky. Tak když je někdo u doktorky a další hodinu je Kudrna, má dvě možnosti: Buď může hejbnout kostrou nebo naopak zpomalit a tak se poznámce vyhne.

  Jak jsem tak přemýšlela, Izi byla už na křižovatce u školy. Já tvrdla před domem, za 5 minut mělo zvonit. Jejda! Tak to abych si vybrala ze dvou možností. Jupí! To jsem nikdy nemusela! A tak jsem na děják prostě nešla.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (1)

  Himymka v něm napsala:

  Samozřejmě to není pravdivé.Je to pouhá povídka na pokračování. Poslala jsem již další článek na mém novém účtu Himymka. Účet Himym mi byl zablokován kvůli neaktivitě.