Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Ukázka z připravované knihy 2000

  vydáno  •  knihy

  Ukázka z mojí připravované knihy 2000. Na Maldenském souostroví jsou nepokoje a jednotka AČR (Armády České Republiky) je vyslána na pomoc a je nucena povstání potlačit. Více v ukázce. Pokud by byl zájem, dám do diskuze odkaz na celou knihu.

  Title of 2000, © Hejkal

  Prolog
  „Mamut všem jednotkám. Hlaste se.“
  „Pane,“ šeptl radista ležící na břiše hned vedle velitele, „velitelství.“
  „Orel pro Mamuta, čekám v táboře. Dejte pokyn a startuji. Příjem,“ ozval se pilot vrtulníku, který měl být podle plánu čistou podporou při obsazení letiště.
  „Sova připravena, pane!“ ohlásila četa pouhých 3 BVP-2, které zahájí palbu za základnu u letiště na hlavní cíle.
  „Mamut Sově, pozor na Šilky a hlavně na pěšáky s raketami země-vzduch.“
  „Vlk pro Mamuta. Na letiště přijíždí UAZ a za ním,“ radista se odmlčel, aby dostal přesně informace od velitele, „jedna T-80ka. Opakuji, UAZ a jedna T-80. Konec.“

  Dlouhou chvíli poslouchali všichni napjatě éter a čekali na povel k útoku. Letiště nebylo dost dobře opevněné a bylo hlavně civilní. Před měsícem se přehnali přes Malden jako roj kobylek povstalci komunistického hnutí Maldenských ostrovů a vraždili, na co přišli.
  Armáda České republiky, která měla stanoviště na ostrově na jih od Maldenu, vymyslela krizový plán útoku.

  Jednotka Vlk skládající se z poručíka Peterky, svobodníka Straky a desátníka Marného bude monitorovat oblast, zjistí polohu samopohyblivých protivzdušných systémů Šilka a těžké techniky v oblasti. Po zničení obou dvou Šilek se připojí k hlavnímu útoku na letiště.
  Četa Sova se skládá z tří lehkých bojových vozidel pěchoty a zaútočí na Šilky u letiště.
  Letka Orel, jeden vrtulník Mi-24V, zaútočí po zničení protivzdušných systémů na letišti a připojí se k hlavnímu útoku na základnu. Posléze vyzvedne tým Vlk a transportuje jej na základnu v poušti.

  „Mamut četě Sova. Vpřed! Nemůžeme si dovolit další čekání.“
  Desátník pohlédl na velitele: „Pane, kdy zaútočíme?“
  „Hoďte se do klidu, desátníku. Čím později, tím lépe. Je lepší se dívat, jak za nás někdo dělá špinavou práci,“ s klidem odpověděl velitel.

  Ticho přerušilo hřímání děl, jak BVPčka spustila palbu na cíl. Poručík Peterka si vzal dalekohled a přitiskl si ho k očím, aby mohl sledovat tu nádheru. Po chvíli kochání se dalekohled odhodil.
  „Marku, zavolej velitelství s tím, že se to podělalo! Ta pitomá T-80 si jich všimla a rozstřílela je na kusy! Šilky jsou sice mimo provoz, ale to jim nebrání v pohybu.“
  Radista vše přetlumočil velení.
  „Orel pro Vlka, jsem na cestě. Někde schovejte. Konec.“ ozvalo se zapraskání z rádia. Poručík, desátník a svobodník se zvedli a utíkali se schovat za písečnou dunu.
  Čekali. Snad minutu nebo dvě. Když jim nad hlavami přelétl vrtulník AČR. Bohužel pro ně se dalo letiště do pohotovosti a jedna stíhačka Su-25 vyrazila k českému vrtulníku. Jednotka Vlk se zatajeným dechem přihlížela blížící se katastrofě.

  Související Alíkovina:

  Autor:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (10)

  Příspěvek z 21. ledna 2019 v 18:06.
  HejkalYouTube v něm napsal:

  číča800: DěkujiO:-)

  Příspěvek z 20. ledna 2019 ve 21:00.
  číča800 v něm napsala:

  Je to pěkné R^:-)

  Příspěvek z 20. ledna 2019 ve 20:29.
  HejkalYouTube v něm napsal:

  Morell: Nejspíše jo:-)