Alíkovina

Ukázka z připravované knihy 2000

vydáno  •  Knihy

Ukázka z mojí připravované knihy 2000. Na Maldenském souostroví jsou nepokoje a jednotka AČR (Armády České Republiky) je vyslána na pomoc a je nucena povstání potlačit. Více v ukázce. Pokud by byl zájem, dám do diskuze odkaz na celou knihu.

Title of 2000, © Hejkal

Prolog
„Mamut všem jednotkám. Hlaste se.“
„Pane,“ šeptl radista ležící na břiše hned vedle velitele, „velitelství.“
„Orel pro Mamuta, čekám v táboře. Dejte pokyn a startuji. Příjem,“ ozval se pilot vrtulníku, který měl být podle plánu čistou podporou při obsazení letiště.
„Sova připravena, pane!“ ohlásila četa pouhých 3 BVP-2, které zahájí palbu za základnu u letiště na hlavní cíle.
„Mamut Sově, pozor na Šilky a hlavně na pěšáky s raketami země-vzduch.“
„Vlk pro Mamuta. Na letiště přijíždí UAZ a za ním,“ radista se odmlčel, aby dostal přesně informace od velitele, „jedna T-80ka. Opakuji, UAZ a jedna T-80. Konec.“

Dlouhou chvíli poslouchali všichni napjatě éter a čekali na povel k útoku. Letiště nebylo dost dobře opevněné a bylo hlavně civilní. Před měsícem se přehnali přes Malden jako roj kobylek povstalci komunistického hnutí Maldenských ostrovů a vraždili, na co přišli.
Armáda České republiky, která měla stanoviště na ostrově na jih od Maldenu, vymyslela krizový plán útoku.

Jednotka Vlk skládající se z poručíka Peterky, svobodníka Straky a desátníka Marného bude monitorovat oblast, zjistí polohu samopohyblivých protivzdušných systémů Šilka a těžké techniky v oblasti. Po zničení obou dvou Šilek se připojí k hlavnímu útoku na letiště.
Četa Sova se skládá z tří lehkých bojových vozidel pěchoty a zaútočí na Šilky u letiště.
Letka Orel, jeden vrtulník Mi-24V, zaútočí po zničení protivzdušných systémů na letišti a připojí se k hlavnímu útoku na základnu. Posléze vyzvedne tým Vlk a transportuje jej na základnu v poušti.

„Mamut četě Sova. Vpřed! Nemůžeme si dovolit další čekání.“
Desátník pohlédl na velitele: „Pane, kdy zaútočíme?“
„Hoďte se do klidu, desátníku. Čím později, tím lépe. Je lepší se dívat, jak za nás někdo dělá špinavou práci,“ s klidem odpověděl velitel.

Ticho přerušilo hřímání děl, jak BVPčka spustila palbu na cíl. Poručík Peterka si vzal dalekohled a přitiskl si ho k očím, aby mohl sledovat tu nádheru. Po chvíli kochání se dalekohled odhodil.
„Marku, zavolej velitelství s tím, že se to podělalo! Ta pitomá T-80 si jich všimla a rozstřílela je na kusy! Šilky jsou sice mimo provoz, ale to jim nebrání v pohybu.“
Radista vše přetlumočil velení.
„Orel pro Vlka, jsem na cestě. Někde schovejte. Konec.“ ozvalo se zapraskání z rádia. Poručík, desátník a svobodník se zvedli a utíkali se schovat za písečnou dunu.
Čekali. Snad minutu nebo dvě. Když jim nad hlavami přelétl vrtulník AČR. Bohužel pro ně se dalo letiště do pohotovosti a jedna stíhačka Su-25 vyrazila k českému vrtulníku. Jednotka Vlk se zatajeným dechem přihlížela blížící se katastrofě.

Související Alíkovina:

Autor:
» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (10)

Příspěvek z 21. ledna v 18:06.
HejkalYouTube v něm napsal:

číča800: DěkujiO:-)

Příspěvek z 20. ledna ve 21:00.
číča800 v něm napsala:

Je to pěkné R^:-)

Příspěvek z 20. ledna ve 20:29.
HejkalYouTube v něm napsal:

Morell: Nejspíše jo:-)