Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Ukulele

  vydáno  •  Volný čas doma
  Již od svých osmi let hraji na hudební nástroj ukulele a pokud se o něm chcete něco dozvědět, jste tady správně.

  Začínáme s ukulele, © Kytary.cz

  Kdybych říkala o tomto hudebním nástroji malému dítěti, pravděpodobně bych ho popsala, jako malé zpracování kytary, ale to není tak trochu pravda. Uklulele se kytaře na oko podobá, ale v jádru je docela jiná. Ukulele má 4 struny, ale může jich mít i 6. Já mám čtyřstrunné ukulele, proto budu mluvit právě o něm.

  Struny se od shora jmenují G, C, E, A (takhle to mají všechny typy až na Barytonové - dghe’). Jak už jsem se zmínila, ukulele jsou různá. Dělí se na: Sopranové - to mám já. Hodí se pro ty, co mají malé ruce nebo pro děti. Další typ je Koncertní - Tento druh, je pro pokročilé hráče a zní maličko jinak, než sopránové. Další na řadě je Tenorové - to je trochu větší a pro prcky (jako jsem já) by se špatně drželo, také zní jinak. Poslední typ je Barytonové - řekla bych, že tento druh je vážně pro machry. Nejen, že má úplně jinak seskládané struny, tudíž zní úplně jinak, než všechny ostatní, ale také se velikostí liší jen málo od kytary.

  Ukulele, nebo také uke, je havajský hudební nástroj, jenž vypadá jako malá kytara. Na počátku 20. století se tomuto nástroji také často říkalo „ukelele“, a to hlavně ve Velké Británii. Někdy je klasifikován jako drnkací loutna, patří do podskupiny nástrojové rodiny kytar a obvykle má 4 struny. Ukulele původem z 19. století jako havajská interpretace malé kytary se dostalo na ostrovy díky Portugalcům. Získalo obrovskou popularitu ve Spojených státech na počátku 20. století a odtud se rozšířilo po celém světě. Teď jsem vám o tomto nástroji řekla to, co sama vím.

  Doufám, že se vám tento článek líbil a pokud ano, nebo máte nějaké připomínky či otázku, pište dolů do ‚reakcí‘

  Autorka: (14 let)

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (4)

  Příspěvek z 23. května 2017 v 10:54.
  MartinaXXX v něm napsala:

  Pěkně zpracovaný článek. :)

  Příspěvek z 3. května 2017 ve 22:48.
  Kozesinka v něm napsala:

  Jako malá jsem si ukulele hrozně moc přála místo kytary, protože ta moje měla dost široký krk a moje krátké prsty se s ní nechtěly kamarádit. Před nedávnem jsem šla jedním podchodem v Praze a tam v jedné z výloh měli vystavené ukulele pod názvem "cestovní kytara" :D

  Příspěvek z 2. května 2017 v 10:59.
  kacka_vrb v něm napsala:

  Reakce na DžungaráčekChlupáček:

  děkuji :)