Alíkoviny na téma Umělá inteligence
Sci-fi příběh: Boj proti AI
4. díl seriálu Vojtyr2d2

Toto je 4. a poslední díl mého seriálu. Tentokrát se Honza22 pokusí svrhnout AI a zachránit svět. Podaří se mu to? To se dozvíš v této Alíkovině.
Průvodce přežití v roce 2050

Jak nezešílet ve světě plném robotů, chytrých záchodů, moderních technologií a chytrých spotřebičů?
Robotické vysavače

Chcete udržet svůj domov čistý, nebo chcete pomoct s výběrem robotického vysavače, anebo se o těchto moderních domácích mazlíčcích chcete dozvědět více? Pak je tento článek přímo pro vás.
Sci-fi příběh: Hnutí odporu
3. díl seriálu od Vojtyr2d2

Ve třetím díle mého seriálu se dozvíte, jak se Honza22 popere s děsivou realitou. A taky jak vznikne hnutí odporu.
Sci-fi příběh: Dominace aneb Nadvláda
2. díl seriálu od Vojtyr2d2

Sci-fi příběh, kde hlavní hrdinové Honza22 a R2D2 už se sice nemusí vyrovnat s fyzickým nebezpečím, ale zjistí potažmo uslyší krutou pravdu...
Sci-fi příběh: Překvapení
1. díl seriálu od Vojtyr2d2

Sci-fi příběh, kde hlavní hrdinové Honza22 a R2D2 se musí vyrovnat s poškozením lodi a přijít na jednu velkou záhadu ohledně AI.
Infinite Craft – hra, v níž můžeš spojit cokoliv s čímkoliv

Co kdyby existovala hra, kde tě omezují pouze tvé nápady a kde kombinací vody, ohně, země a větru vytvoříš úplně vše? Hra, která nemá žádné limity, kde můžeš vytvořit jak pampelišku či iPhone 317, tak sýrové rodinné město, a to vše pouze ze 4 základních živlů.
Je ti umělá inteligence cizí? (tajenka)

Umělá inteligence je dnes všude kolem nás a její vliv stále roste. Zajímá vás, jak dobře ji znáte? Zkuste si kvíz a zjistěte, co všechno (ne)víte o umělé inteligenci!
Jak AI pracuje s jazykem?

Chcete se dozvědět, jak AI umožňuje počítačům porozumět a analyzovat lidský jazyk? Od základních technik zpracování textu až po pokročilé metody strojového učení, objevíme nejnovější trendy v AI a zjistíme, jaké jsou výzvy a možnosti v této proměnlivé oblasti.
Papež v dripu aneb Jak odhalit obrázek vygenerovaný AI?

Před nějakou dobou se na sociálních sítích rozšířila fotka papeže Františka v „dripu“. Spousta lidí této fotografii věřila, ale nakonec se ukázalo, že jejím skutečným autorem je umělá inteligence. Jak jde vlastně takový vygenerovaný obrázek poznat?
OpenAl a jejich ChatGPT

Slyšeli jste někdy o tzv. ChatGPT? Ne? Já donedávna taky ne. Dnes již vím, že je to jazykový model, který vyvinula společnost OpenAl. Tento program dokáže všemožně odpovídat na jakékoliv otázky a vytvářet text v mnoha světových jazycích. Zajímavé? Pojďme si o ChatGPT povědět víc!
Počítačem podporovaný překlad a překlad strojový

Věděli jste, že i překladatelé mohou používat při své práci programy na počítači, kterými si svou práci zjednoduší? Zrychlí? A zefektivní? Ne? A chtěli byste se o tom dozvědět více? Tak čtěte dál.
Skutečnost nebo vygenerovaná „realita“?

Umělá inteligence umí být i celkem tvořivá. Dokážete si představit fotografii, kresbu nebo dokonce hudební epos vytvořený umělou inteligencí? Ne? Tak se pojďte podívat.
Spisovatelé a umělá inteligence

Napsat dobrou knihu není jen tak. Jak ale můžu zůstat spisovatelem, když mě časem nejspíš umělá inteligence v tomhle řemesle předčí?
Když romány píše počítač aneb „Harry Potter a portrét něčeho, co vypadalo jako hromádka popela“

Jak to vypadá, když se počítač rozhodne stát se spisovatelem a navázat na tak slavné veledílo, jakým je fantasy sága Harry Potter od britské spisovatelky J. K. Rowlingové?