Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Umění nebo vandalismus?

  vydáno  •  Volný čas venku · Kultura · Malířství · Čtenáři píší Alíkoviny
  Co jsou to vlastně graffiti? Graffiti jsou "obrazce", které se většinou sprejují na zdi. Určitě je všichni znáte - najdete je v každém větším městě.

  Graffiti - Umění z ulic, © Archiv Jana Kalába

  Sprejování graffiti je zakázáno, ale jsou i speciální "legal zone", tedy místa, kde je sprejování povoleno.

  Pokud byste si to chtěli sami vyzkoušet, tak si zjistěte, kde je to povolené, a pořiďte si spreje, popřípadě i barvy na malování pokojů (to kdybyste si potřebovali udělat místo mezi ostatními graffiti - přemalovat je).

  No a pokud nemáte dost velkou fantazii, tak si pořiďte na papír předlohu. Jestli vás to zaujalo, tak si pamatujte, že každý sprejer má svoje jméno (sprejuje svoji přezdívku, já například sprejuji "Clark"). Doufám, že si to vyzkoušíte i vy!

  Vizitka autora článku na Alíkovi Clark

  Další zajímavé články:

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (32)

  Příspěvek z 23. července 2009 v 19:05.
  Extreme v něm napsal:

  Graffiti 4Ever

  Já na něaký zakony píchám.Pravidla jsou od toho aby se porušovali.A graffiti jsou nej.11

  Příspěvek z 29. května 2009 v 16:16.
  vatram v něm napsala:

  Reakce na GRH:

  To je hloupost1111111111Jestli chce někdo sprejovat dobře může.Ale ať si sprejuje na vlastní dům když se muto tak líbí1Ale ať to svoje,,umění´´nevnucuje jinejm a jsem zvědavá jak se zachovají rodiče té osoby která to udělá........A představte si že to udělá každý druhý člově kterému se to stane.Pak mi napište co by udělali vaši jsem,,vatram´´1

  Příspěvek z 24. února 2009 v 11:31.
  snep v něm napsal:

  noo

  tak jako před pár lety začali moderní umělci dělat různý fleky a lejt barvo na plátno a takoví podobný ****** no pak přišel taki123 a značilsi cestu u viděů to seen a řikási to je hustý tak s kámošem cope 2 začali malovat jednou si takhle nákej maniac vyrazil do usa uviděl tam gráffky a už se to rozjelo takže já maluju sprejuju taguju bombim a můžu říct ještě 100 tisíc dalších výrazů ale nikdo mi nebude řikat že jeto vandalizmus sem se rozepsal takže graffiti je umění a tomi věřte že už toď třeba tokovej points vystavuje v galeríích atd. ale spoustalidí si myslí že jeto jenom sprej a zeď ale co třeba street art a vinyli toys???