Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Únorové novinky napříč dětskými knihami

  vydáno  •  Kultura · Knihy
  Dobrého čtení nění nikdy dost a tak ti přinášíme souhrn těch nejzajímavějších knížek, které během poslední doby vyšly a s nimiž se určitě dobře pobavíš i dozvíš se něco nového.

  Borůvkové léto s Terezou, Petra Braunová, © Albatros

  1.Noční můry

  Noční můry, Jason Segel, Kirsten Miller, ilustroval Karl Kwasny

  Každého někdy potrápí noční můry a všichni víme, že to není nic příjemného. Jenže Charlie, hlavní hrdina knížky Noční můry! se pořádně nevyspal už tři měsíce. Sotva začne dřímat, ocitne se ve světě, kde se to hemží čarodějnicemi, skřety, hady, upíry a všemožnými hrůzami, jaké si lidská fantazie dokáže vymyslet. Straší tu i klauni nebo huňatí bílí králíčci. Jedna noční můra je ale ze všech nejhorší a Charlie se s ní musí vypořádat, jinak se totiž z říše zlých snů už nikdy nedostane a přivede do záhuby i své kamarády, rodinu a celé město.

  Těš se na pořádně napínavé dobrodružství! Knížku Noční můry! od Kirsten Millerové a Jasona Segela. Vydalo nakladatelství XYZ.

  2.Klub tygrů, Utajená laboratoř

  Klub tygrů, Utajená laboratoř, Thomas C. Brezina

  Jednoho dne Patrik našel v lese ochočeného králíka. Cestou domů ho pak začaly pronásledovat dvě podezřelé osoby a zvláštní zájem o ušáka projevuje i podivný ochránce zvířat. Partička kamarádů Biggi, Luk a Patrik proto vytuší, že nejde o obyčejného ztraceného domácího mazlíčka a rozhodnou se jeho tajemství odhalit. Při pátrání objeví utajenou laboratoř, ve které se provádí zakázané pokusy na zvířatech. Kamarádi z Klubu tygrů jdou opět do akce. Zvířata je potřeba zachránit! Zapoj se do pátrání i ty a zažij celé dobrodružství z první ruky!

  Knížku Klub Tygrů - Utajená laboratoř od oblíbeného spisovatale Thomase Breziny vydalo nakladatelství Fragment.

  3.Hornické pohádky

  Hornické pohádky, Rudolf Lukeš, ilustrace Atila Voros

  Na pohádky není nikdo dost starý! Ty hornické vypráví o malých permonících Světýlkovi a Fousovi z dolu Řimbaba. A ptáš-li se, jak permoníci vypadají, jsou to mužíci, jeden s dlouhými vousy na bradě, druhý bez vousů, velcí, že by je ve vysoké trávě nebylo vidět. Ale jinak jsou oblečeni jako havíři. Jako oni mají vzadu kolem beder kůži, flek, na hlavě kápi a v ruce nosí kahanec. Zažívají spoustu dobrodružství a rádi ti o nich povědí.

  Objev jinak dobře utajený svět hornických skřítků v krásně ilustrované knize Hornické pohádky od Rudolfa Lukeše. Vydalo je nakladatelství Edika.

  4.Dám ti slunce

  Dám ti slunce, Příběh dvou životů, Jandy Nelsonová

  Život nerozlučných dvojčat Jude a Noaha rozdělila rodinná tragedie. Postupně však zjišťují, že jeden bez druhého nedokážou žít, a snaží se vzájemně ztracenou sourozeneckou lásku znovu najít, poskládat svůj svět a získat šanci na šťastný život. Silný příběh plný slz, ale i smíchu si užiješ v knížce Dám ti slunce. Napsala ji Jandy Nelsonová a vydalo jinakladatelství CooBoo.

  5.Borůvkové léto s Terezou

  Borůvkové léto s Terezou, Petra Braunová

  Letní prázdniny jsou sice ještě daleko, ale proč se do nich nedostat alespoň pomocí knížky! Její hlavní hrdina Michal se na ně ale netěší – proč taky? Rodiče se rozvádějí, nedostal se na gymnázium, dívka, kterou obdivuje, ho nechce, a vůbec! Tereza na tom s náladou není o moc líp, problémů se sebou má ažaž, ještě že může utéct do virtuálního světa filmů. Do nicoty obou teenagerů náhle vtrhnou filmaři, a Tereza i Michal se účastní filmového konkurzu. Co když právě na ně čeká úžasný život filmové hvězdy? Sláva, a snad něco víc? Čas prvních lásek, prvních dotyků i prvních rozčarování...

  Zavzpomínej na letní prázdniny s knížkou Borůvkové léto s Terezou od Petry Braunové, kterou vydalo nakladatelství Albatros.

  6.Můj anděl strážný: Nové začátky

  Můj anděl strážný, Nové začátky, Victoria Schwabová

  Nakladatelství Albatros pro tebe připravilo ještě jednu zajímavou knížku. Jmenuje se Můj anděl strážný: Nové začátky a napsala ji Victoria Schwabová. Seznámíš se v ní s Ariou. Je ta nejlepší kamarádka, jakou si dovedete představit. Není to jen obyčejná holka, ale anděl strážný. Aby získala křídla, která musí mít každý správný anděl, má za úkol pomoci třem různým dívkám. První se jmenuje Gabby Torresová, která zrovna nastoupila do nové školy a jen těžko si hledá přátele. To je něco pro Ariu. Ale co se stane, když Gabby zjistí, že Aria je anděl?

  Fotogalerie

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (1)

  Příspěvek z 12. března 2016 v 16:51.
  Klárušák v něm napsala:

  Borůvké léto s Terezou

  Objednala jsem si to a moc se na to těším,
  Jsem zvědavá jaké to bude...2424242424