Alíkovina

Úplatná kočka Bláža

vydáno  •  Příroda
Kočky jsou úžasně vyvinutí tvorové! Mají ostrý zrak - vidí dobře na světle i ve tmě. V Egyptě byly kočky posvátné. Lidé je uctívali, protože prý odváděly zlé duchy.

Egyptské muzeum, © Profimedia.cz

Je i mnoho jiných druhů koček, rodem nejen z Egypta, ale já mám doma normální pouliční směs. Říkám jí Blažena a je moc hezká. S velkou oblibou strhává tapety a leží mi na úkolech. Je s ní veliká zábava!

Jednou jsem přišla domů ze školy a šla jsem si dělat úkoly. Najednou slyším, jak Bláža mňouká, tak se vydám za tím hlasem a vidím, že Blažena uvízla v malé krabici na boty, co byla pod postelí.

Tak jsem ji vyndala a odnesla do pokoje. Za chvíli opět slyším mňoukání - jdu do kuchyně a vidím, že Blažena zase vlezla do krabice! Kočky jsou nepoučitelné.

ČTĚTE Více o kočkách

Další informace o kočkách nabízí články na hobby.cz

Když jdu večer spát, lehne si mi do postele. Jakmile ji sundám, naštve se, otočí se a nezájem. Teprve když jí dám piškot a pozvu ji zpět do postele, tak mi odpustí.

Neustále si totiž myslí, že je naše paní a že je vše její, ale v tom se tedy sakra plete! Je s ní hrozná legrace a to doma máme ještě další čtyři kočky!

Autorka: (11 let)

Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (6)

Příspěvek z 25. ledna 2010 v 15:10.
Luccie v něm napsal:

Úplatná kočka Bláža

Ahoj, my máme kočky dvě. Jednu, která je dospělá, a druhá je její kotě. To kotě je moc roztomilučké1426

Příspěvek z 24. ledna 2010 ve 20:10.
Virtuální-Porodnice v něm napsal:

My máme bristské kotě ale že vidí ve tmě to až taková pravda není sice vidí trochu lépe než člověk v té tmě ale pozor to je takoví mítus

Příspěvek z 24. ledna 2010 v 18:32.
Balzor v něm napsal:

Reakce na Radkaa:

Nebo teplem v posteli. Taky bych htěl mít svoji kočku i v bytě, ne jen venku