Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Upoutávka knihy Moje hrdinská akademie

  vydáno  •  Komiksy · Knihy

  Jaké je to chtít být hrdinou ve světě, kde skoro všichni mají superschopnosti, ale sám žádné schopnosti nemít? Umíte si to vůbec představit?

  Izuku Midorija- moje kresba , © klarrkaa_uwu

  Název knihy: Moje hrdinská akademie
  Napsal a nakreslil: Kohéi Horikoši
  Text přeložila: Eliška Nováková
  Nakladatelství: Crew, vydáno roku 2019
  Moje hodnocení: 8/10 (horší překlad)

  Celý příběh tohoto japonského komiksu začal ve městě Čching-Čching, kde se narodil zářící novorozenec... a toto se nestalo naposledy. Od té doby se začala objevovat různá nadpřirozená narození po celém světě.

  Čas plynul a na příčinu nikdo nepřišel. Nakonec se z nadpřirozených stali přirození. Ale ne každý člověk měl to štěstí vlastnit nějakou schopnost. Mezi tyto patří i hlavní hrdina komiksu Izuku Midorija. Patnáctiletý chlapec bez schopnosti. A zrovna on toužil být tím nejlepším hrdinou na světě. Jeho vzorem byl superhrdina č. 1 All Might.

  Moje Hrdinská Akademie, © klarrkaa_uwu

  Když jednou jeho spolužáka Kacukiho napadl padouch, který z něj chtěl vysát schopnosti a žádný superhrdina se neměl k tomu, aby ho zachránil... Byl tu Izuku! Izuku se do případu zapletl, protože to on chtěl svého spolužáka zachránit. Rozběhl se proti nestvůře, i když věděl, že nemá žádnou šanci...

  Případu nepomohl, spíš ho zhoršil, ale ani jednomu z chlapců se nic nestalo, to protože celou scénku sledoval All Might, který pak zakročil. Udivilo ho Izukuho jednání. Vrhnul se tam a riskoval všechno.

  Takhle se má chovat superhrdina!

  Proto se All Might rozhodl darovat Izukovi své schopnosti a pomoci mu k uskutečnění jeho velkého snu. Jenže pro to, aby mohl Izuku schopnosti převzít, se bude muset ještě hodně snažit a ze svého těla vytvořit vhodnou schránku pro schopnost a taky zvládnout zkoušky do akademie.

  Ukázka z komiksu, © klarrkaa_uwu

  Manga
  Japonské komiksy neboli mangy jsou uspořádány zprava doleva. Na žádost tvůrců, aby byla zachována původní orientace kreseb, je i překlad do češtiny takto orientován. Ze začátku vám to bude připadat divné a složité, ale dá se na to snadno zvyknout.;-)

  Co myslíte? Dostane se Izuku Midorija na hrdinskou akademii? Stane se z něj skvělý superhrdina?

  Malá ukázka z YouTube, animovaná scénka, kdy se Izuku pokusí zachránit Bakuga:


  Tahle scénka se mi líbila nejvíc, ale bohužel se mi na YouTube nepodařilo ji najít v češtině nebo alespoň s titulkama. Ději jde ale porozumět i bez nich.:->

  Autorka:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (3)

  Příspěvek z 19. února 2020 v 17:12.
  JáJá1 v něm napsal:

  Ale i tak je to hezké.:->

  Příspěvek z 19. února 2020 v 11:34.
  klarrkaa_uwu v něm napsala:

  JáJá1: děkuji moc :3 ale hodně mi pomohla redakce

  Příspěvek z 19. února 2020 v 7:42.
  JáJá1 v něm napsal:

  Pěkný článek 5 tlapek.