Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Upoutávka na knižní sérii od Cassandry Clare

  vydáno  •  Knihy

  Nástroje smrti, toť je název knižní série. Pod tímto názvem si jde mnohé představit, a proto si nenechte ujít tuto upotávku, abyste se dozvěděli více!

  Nástroje smrti, © Lucy Lillianne

  Nástroje smrti

  Nástroje smrti je série šesti fantasy knih od americké spisovatelky Cassandry Clare. Jedná se o knihy: Město z kostí, Město z popela, Město ze skla, Město padlých andělů, Město ztracených duší a Město nebeského ohně.

  Judith Rumelt vydává své knihy pod pseudonymem Cassandra Clare. Narodila se 27. 7. 1973 v Teheránu. Její rodiče jsou ale Američané. V současné době žije v Massachusetts se svým manželem.

  Sérií ze Světa stínů sepsala docela dosti. Nástroje smrti, Pekelné stroje, Kroniky Magnuse Banea, Příběhy z akademie lovců stínů, nyní vycházející Temné lsti a do budoucna se plánují asi další tři knižní série. Takže se máme opravdu na co těšit. :->

  Příběh začíná tím, že se šestnáctiletá dívka – Clary Fray – stane svědkyní vraždy, kterou spáchají tři mladí lidé se zvláštními tetováními po těle – runami – a které vidí jen ona. Mrtvé tělo pak ještě k tomu zmizí a ti tři lidé jí prozradí, že to byl démon. Později se jí představí jako Jace Wayland, Alec Lightwood a Isabelle Lightwood. Clary se snaží na ten zážitek zapomenout, když ale někdo unese její matku a na ni zaútočí nějaké podivné stvoření, které je také démon, ale pouze jiný druh, objeví se jí nový svět plný Lovců stínů, takzvaných nephilim, kteří jsou napůl potomci andělů a napůl potomci obyčejných lidí – civilů; vlkodlaků, upírů, víl, čarodějů, andělů a démonů – Svět stínů.

  Tímto to ale nekončí... Postupem času zjistí, že dlouholetý kamarád její matky je také nějakým způsobem součástí onoho světa a že její matka byla lovkyně stínů. Tím pádem zjistí, že i ona sama je lovkyní stínů. Do tohoto světa se časem připlete i její nejlepší kamarád Simon Lewis, který je vždy po jejím boku. Velmi věrným přítelem je, jak brzy zjistí, i Magnus Bane, nejvyšší čaroděj brooklynský, který jí byl na její cestě také velmi nápomocný. A nejen jí, Alecu Lightwoodovi byl také velmi nápomocný.

  Hlavním záporákem je v prvních třech knihách Valentýn Morgenstern, Claryin otec. On chce získat tři nástroje smrti – Pohár smrti, Meč duší a Zrcadlo smrti, aby mohl vyvolat anděla Raziela. Když vyvolá onoho anděla, může mít jedno přání a on chce vyhubit všechny bytosti s démoní krví. To, bohužel, zahrnuje i podsvěťany – čaroděje, upíry, vlkodlaky a víly, kteří ale nejsou tak zlí jako samotní démoni, protože jsou to „pouze“ míšenci.

  V průběhu těchto dílů se tu nachází i jisté dilema ohledně Jaceovy minulosti a celkově ohledně toho, kým vlastně je. Hlavu mu zamotá i to, že mu Valentýn řekne, že je jeden z jeho synů. Což ho velmi zraní, protože se do sebe s Clary zamilují. Akorát že to, co mu Valentýn řekl, nemusí být tak úplně pravda, protože se pak objeví stopy, že by mohl být i potomkem Stephena Herondala. Díky těmto tvrzením Jace stále bádá, kým vlastně je. Jestli je Wayland, jak si celý dosavadní život myslel, Morgenstern, jak mu tvrdí Valentýn, Herondale, jak tvrdí některé důkazy, nebo pouze Lightwood, protože ho adoptovali.

  Na konci třetí knihy se Valentýn dostane ze scény a nastoupí, jako ještě horší záporák, jeho syn – Claryin bratr – Sebastián, jak si sám nechává říkat. Jeho jméno, které mu dali rodiče, je jinak Jonathan Christopher Morgenstern. On touží získat celý svět pro sebe včetně démonické říše zvané Edóm, ale ještě více touží po tom, aby ho měl někdo opravdu rád. Bohužel, jemu slovo incest asi nic neříká...

  Jako skoro každé fantasy se i Město z kostí dočkalo filmového zpracování, a proto tu máme stejnojmenný film The Mortal Instruments: Město z kostí (2013). Hlavní role obsadili Lily Collins a Jamie Campbell Bower. Film se, bohužel, nedočkal takových úspěchů, a proto bylo natáčení druhého dílu zamítnuto. Díky tomu mohl ale vzniknout seriál Shadowhunters. Momentálně běží již třetí série. Zpočátku také neměl moc dobré ohlasy, ale od druhé série jsou recenze mnohem lepší a i každým dílem se kvalita samotného seriálu velmi lepší.

  Knihy jsou sice pro čtenáře až od 13 let, ale kdo ví? Třeba i vy sami v tom najdete zalíbení. :-)

  Autorka:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (9)

  Příspěvek z 23. září 2018 v 11:22.
  buffy-forever v něm napsala:

  Clace, Malec a Sizzy..I když..Raphael není k zahození

  Příspěvek z 22. září 2018 ve 21:54.
  Hvezdicka-9 v něm napsala:

  Film je rozhodně ze všech provedení nejhorší, kdybych nevěděla, o čem to je, byla bych úplně mimo :D Seriál mám moc ráda, hlavně Clace <3 Škoda, že je zrušený. A knihy mám přečtené téměř všechny, až na město nebeského ohně, protože ho nikde nemůžu sehnat :D

  Příspěvek z 22. září 2018 ve 20:19.
  NATASA3182002 v něm napsala:

  Dom je opravdu skvělá volba. :-) S tou Kat mám stejný názor. Budiž.. Na začátku 1. série byl její výkon trošku slabší, ale od tý doby se čím dál tím víc zlepšuje a nemám si na co stěžovat. :->