Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Určitě chci ten nejnovější mobil?

  vydáno  •  Věda a technika
  Svůj první mobil jsem dostala, když mi bylo 11 let. Byla jsem tehdy na konci 5. třídy. Dostala jsem ho za vysvědčení. Jela jsem si ho dokonce i vybrat. Stříbrná Nokia s barevným displejem se mi zamlouvala nejvíc a protože byla i cenově přijatelná, rodiče mi ji koupili. V té době to byl jeden z lepších mobilů, i když neměl foťák ani kameru.

  (ilustrační snímek), © Profimedia.cz

  Asi o rok později jsem se musela s tímhle telefonem stydět vyjít mezi děti svého věku. Během jednoho roku technika tak pokročila, že měl každý ve svém mobilu minimálně fotoaparát. Samozřejmě jsem ostatním záviděla a chtěla jsem taky něco lepšího. Mobil ale není kus nějakého oblečení, které se obnosí, nebo se lehce zničí. Je to věc, která podle mých rodičů vydrží několik let. Hned od začátku bylo jasné, že mi nikdo nový nekoupí.

  Časem jsem stejně měla další, který měl docela dost dobré funkce, a když se mi rozbil, dostala jsem úplně nový Sony Ericsson. Tomu nic nechybělo. Měl foťák, kameru, přehrávač hudby, no prostě všechno. Asi půl roku byl nezničený, moderní, oblíbený. Pak mě omrzel. Věděla jsem moc dobře, že nový nebudu mít a že ho ani nemůžu chtít. Řekla jsem si, že mi musí vydržet minimálně rok a půl, ať je staromódní jak chce.

  Před pár dny to byly 2 roky, co ho mám doma. Pokazil se mu zvuk, ale to se dá lehce opravit. Uvědomila jsem si jednu věc. Technika letí rychle dopředu. Každý měsíc, nebo dokonce týden, nový mobil mít nemůžu a už ani nechci. Když se podívám na telefony, které se prodávají dnes, řeknu si, že to není mobil pro mě. Mají dotykový displej, klávesnici jako na počítači a mnoho dalších funkcí, o kterých ani nevím, ale také jsou hrozně křehké. To je chyba, kterou já vidím na mobilech současné doby.

  Chodím s kamarádkami ven, děláme různé blbosti a telefon mi může kamkoliv a kdykoliv spadnout. Co se asi stane s dotykovým displejem, který spadne asi z metru na kámen? S velkou pravděpodobností se rozbije. Teď si asi vlastníci tohohle mobilu říkají, že normální mobil se taky při pádu displejem na kámen rozbije. Jenže ten můj má velikost displeje asi 4 x 3 cm. Moderní mobily už spíše vypadají jako počítače do kapsy. Který displej má větší pravděpodobnost se na ten kámen trefit? To asi každý ví...

  Zřejmě má každý svůj mobil a každý svůj názor na nejnovější techniku, ale já zůstanu asi ještě po dlouhou dobu věrná svému sice staršímu, ale pro mě lepšímu mobilu.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (229)

  Příspěvek z 28. května 2011 ve 13:19.
  sely v něm napsala:

  Reakce na sely:

  jo ale jedině, když budu mít dobrý známky

  Příspěvek z 28. května 2011 ve 13:18.
  sely v něm napsala:

  mobil

  já mám obyč nokiu, za vízo dostanu dotykač s foťákem10

  Příspěvek z 16. dubna 2011 v 11:18.
  Natuš9 v něm napsal:

  Tak já 1. mobil dostala v 1.tř. obyčejnej nebarevnej samsung potom siemens pak samsung teď samsung ae jinej a za pár dní Samsung  s dotyk. displejem...Ae ani já bych nechtěla I-phone za 16 000tis. ae obyč dotykáč....