Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Usnadněte Alíkovi práci v poradně!

  vydáno  •  Alík · Alík radí dětem
  Ráda pročítám poradnu Alík radí dětem. Vždycky si zapamatuji ten první příspěvek a třeba za dva dny si čtu nové příspěvky až k tomu poslednímu, který si pamatuji. Dozvím se takhle spoustu věcí, porovnám svoje dotazy s těmi druhými a odpovědi na ně.

  Alík radí dětem, © Alík

  Některé dotazy jsou opravdu dobré. Je vidět, že ten dotyčný, co je píše, potřebuje odbornou radu - tedy radu od Alíka a jeho spolupracovníků. Jiní však zadávají dotaz pomilionté nebo úplně nesmyslně. 

  Ti, co přidávají špatné dotazy, ti by se nad sebou měli trochu zamyslet. Představte si, že jste jeden ze spolupracovníků Alíka. V poradně jsou dotazy všech možných typů přehledně roztříděné podle kategorií, například o lásce, zdraví, škole, rodičích, milování.

  PoradnyJenže často čtenáři píší dotazy, které jsou třeba už jednou zodpovězené na druhé stránce. K jejich nalezení často stačí jen kliknout na číslici 2. A jsou děti, které píšou stejné dotazy jako tam už byly 50x nebo třeba i 100x zodpovězené. Nebylo by to už trochu nudné, pořád odpovídat na otázku typu: "Jak mám říct holce/klukovi, že jí/ho mám rád/a?"

  Opakované dotazy. Máte nějaký problém, na který se určitě ptala už spousta dětí. Proč ho psát znovu, když už tam je tolikrát, že by se to nedalo ani spočítat? Já vám řeknu proč.

  Většinou jsou nějaké děti líné si trošku pročíst poradnu a porovnat otázku s vlastním problémem. Kdyby se týkala stejné, nebo alespoň podobné věci, přečtěte si odpověď. Kdyby ne, zkuste hledat dál. Už teď samozřejmě vyřazuji ty, kteří se třeba na počítač dostanou jen 1x týdně nebo měsíčně.

  Ale opravdu by bylo lepší, kdybyste to zkusili pročíst. Máte přece problém, který chcete vyřešit, tak se o to snažte! Proč čekat týden, než vám přijde odpověď, když ji můžete mít maximálně za půl hodinky hledání.

  Nepište znovu! Jestliže jste poradnu celou pořádně prohledali a nebyl tam žádný dotaz podobný vašemu, budete muset napsat Alíkovi. Napíšete otázku, odešlete ji a druhý den se podíváte a nikde tam není odpověď. "Jak to?" říkáte si a jste naštvaní. Tak napíšete dotaz znovu a druhý den - zase nic! Napíšete potřetí atd.

  Jak jistě víte, naše republika má okolo 10 000 000 obyvatel, a to nepočítám kamarády ze Slovenska. Alík má teda denně spoustu práce a je těžké odpovědět na všechny dotazy hned první den. Také není na počítači 24 hodin denně. Proto to taky trvá déle, než se do poradny dostane váš dotaz.

  Může tam být za týden, ale třeba už za 3 dny. Zkuste si pár dní počkat a nebo si zapamatovat datum, kdy jste dotaz odeslali. A pak si poradnu pročtěte. Myslím, že najdete odpověď na svůj dotaz velmi snadno.

  Já jsem napsala za ty necelé 3 roky, co chodím na Alíka, jen asi 4 dotazy. Chtěla jsem vám trochu připomenout, že i Alík si potřebuje někdy odpočinout a jak mu to můžete snadno umožnit.

  Poradny na Alíkovi

  Dotazy k fungování webu Alík.cz

  Odkaz na nejčastější dotazy k fungování serveru Alík jsou najdete na spodní části stránky pod názvem nejčastější dotazy

  Alík radí dětem

  Odpovědi na nejčastěji kladené dotazy především z poradny Alík radí dětem najdete ZDE

  Důležité upozornění: dotaz vkládejte vždy do poradny, do které patří. Ještě lepší je podívat se, zda už podobný dotaz nebyl v poradně zodpovídán. Pomůže vám k tomu přehled témat nebo vyhledávání přímo v poradně.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (15)

  Cendy v něm napsala:

  Reakce na Špion4ever:

  tak si ten svuj velkej zamotanej problem rozdel do mensich problemu napr.: 1. zradila me kamaradka, 2. ostatni me sikanuji a janevim co jeste mas za problem, ale muzes to takhle zkusit a muzes najit treba jen castecnou odpoved a radu 16

  Cendy v něm napsala:

  Reakce na Radeček-6-6-7:

  ja ze zacatku taky cekala treba mesic, ale asi prd pul rokem jsem napsala dotaz a odpoved prisla do tydne...orpavdu to zalezi na tom jak casto odpovidaji ti pracovnici - treba nekdy jsou na pc jenom 3x do tydne, ale nedky tam muzou byt kazdy den.

  Cendy v něm napsala:

  Reakce na Radkaa:

  souhlasim s radkou. Prave proto to alik hezky takhle srovnal 25