Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Už deset let toužím po psovi a pak dostanu králíka

  vydáno  •  mazlíčci
  Je mi deset a celých dlouhých deset let toužím dostat domácího mazlíčka. Vždycky jsem si přála psa. Přemlouvala jsem rodiče už od malička.

  Mláďata českého strakáče, © www.toulcuvdvur.cz

  Je mi deset a už celých dlouhých deset let toužím dostat domácího mazlíčka. Vždycky jsem si přála psa. Přemlouvala jsem rodiče už od malička, ale ti pořád nic, prý až si postavíme rodinný dům se zahradou. 

  Rodinný dům se zahradou máme a pořád nic. Pak mi mamka řekla o tom, že její kamarádka má malou farmu, na které chová koně, slepice, králíky a potřebuje uvolnit králíkárnu pro nová mláďata a jeden králík prý musí pryč. Hádejte, co mamce asi nabízela. Ano. Chtěla jí dát toho králíka a zadarmo.

  Touha po psovi byla rázem pryč, ted´ jsem rodiče přemlouvala a prosila zase o králíka. Chvíli váhali, ale za měsíc už jsme jeli v autě s přepravkou na klíně. A hádejte, co v ní bylo. Byl to on, můj vysněný domácí mazlíček - králík.

  Byla jsem štastná. Králice byla černo-bílá a pojmenovala jsem ji Bonnie (čti Boný). Doma na terase už byla připravená klec s miskou na vodu a králičím krmením. No, prostě super. Od té doby už jsem nikdy neškemrala, že chci psa, protože vím, že Bonnie je nejlepší, nejlepší na světě.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (6)

  králíkpepík v něm napsala:

  Já doma chovám také králíci vím jaké to je se starat o králíka no u mě se spíš starat o hóóódně králíků;-)

  Příspěvek z 29. dubna 2015 v 18:38.
  vikanocka11 v něm napsala:

  Reakce na Janulinka204:

  A kolik měla let když jsi ji dostala ?

  Příspěvek z 23. dubna 2015 v 0:44.
  sukupová v něm napsala:

  to znám ! já měla králíčka a hádej jak se jmenoval ? Bonifác - Bony !!!!! ale asi po roku se mu udělal na zádech nádor , byl i na operaci , ale stejně to nepomohlo a pani doktorka ho musela uspat , aby se netrápil ! v zahradě má malý hrobeček ! mám další králíčky - tentokrát slečny Šedinku a Pusinku 25