Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Už máte školní časopis?

  vydáno  •  Škola a poznání · Vyrábíme
  Už máte ve škole školní časopis? Ne? Tak na co čekáte? My jsme s kamarádkou založily časopis už před rokem, ve 4. třídě. Většina z vás se asi ptá: "Proč ale časopis zakládat? K čemu mi to bude?"

  © Radkaa

  Odpověď je jednoduchá. Když si založíte školní časopis, tak si jednak procvičíte češtinu, vaše učitelka bude taky jistě ráda a když se budete snažit, můžete si i trochu přivydělat.

  Co tedy potřebujete na začátku? Sežeňte tak tři kamarády, kteří mají chuť do psaní a společně vymyslete název časopisu. Dále se dohodněte, jestli to bude čtrnáctidenník, měsíčník nebo dvouměsíčník, zajistěte kopírování a papíry. Potom najděte další "redaktory" a domluvte se, jakou rubriku bude kdo psát.

  O čem psát?

  Každé číslo by mělo mít alespoň dva "šťavnaté" články. Hlavně nevyplýtvejte všechna zajímavá témata do prvního čísla. Časopis by taky měl obsahovat dost luštění, protože jen stálé čtení by moc čtenářů nezaujalo.

  A teď pár tipů pro psaní na počítači. Nejprve byste měli vědět, že aby výsledné dílo vypadalo pěkně, nepotřebujete žádné speciální programy - úplně postačí MS Word. Nejdřív si stáhněte nějaká pěkná písma. Potřebujete výrazné písmo na obálku, nějaká pěkná písma na nadpisy rubrik a podobně. Nejzajímavější musí být obálka. Velmi pěkně vypadá vytištěná na fotopapíru a barevná. Křížovky ale napište v ruce a potom je do časopisu nalepte.

  Jak zvýšit prodejnost časopisu?

  Nejdřív nakreslete plakáty a vyvěste je po celé škole. Zkuste použít nový design a přidejte k časopisu drobné dárečky. Také zkuste rozšířit služby: třeba prodávejte časopis i v elektronické verzi, zařiďte předplatné a založte časopisu webové stránky.

  Tak ať se vám daří psát!

  Další zajímavé články:

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (74)

  Příspěvek z 25. února 2010 v 19:31.
  olsenkyhilaryduff v něm napsala:

  my mame

  My mame časopis školní svět a stoji pět kč.

  Příspěvek z 17. prosince 2009 v 17:47.
  Tauch v něm napsal:

  Reakce na Tauch:

  Jo a já knihu klidně za den.

  Příspěvek z 17. prosince 2009 v 17:46.
  Tauch v něm napsal:

  Reakce na Bajíček:

  Je to vidět11155555555555