Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Už mě nebaví ustupovat

  vydáno  •  Škola a poznání · Sport · Škola
  Mají u vás ve škole fotbalisti navrch ? U nás rozhodně ano.

  Momentka z finálového klání starších žáků. Vítězná třebíčská ZŠ Bartuškova ve žlutém., © MAFRA

  Naše škola dělí třídy na A, B a S ( S - sportovní třída ). Já jsem z S a mám už dost toho, že fotbalistům se mění pětka na vysvědčení za čtyřku, aby nepropadli.

  Věčně ve škole chybí. Nemusejí na obědě čekat frontu. Jsem ráda, že aspoň jedna učitelka drží s námi. Když někoho z nich vyvolá a on neví, tak dostane pětku. Ale v ostatních předmětech: „No ty jsi měl trénink. Tys neměl čas se učit.“

  Tělocvik je to samé. My holky si dopředu zabereme umělou trávu, abychom mohly hrát softball, ale když přijdou kluci, tak my musíme jít pryč, protože kluci nemůžou hrát fotbal nikde jinde.

  Podle mě se dá fotbal zahrát všude: na písku, v tělocvičně a nebo si můžou zahrát nohejbal. Dějepis mě štve asi nejvíc. Když jsme toho učitele měli poprvé, tak jsem se přihlásila na otázku a učitel mě nechal hlásit se až do konce hodiny. Vůbec si mě nevšímal. A na konci roku mi dal na vysvědčení dvojku, protože prý nejsem v hodinách aktivní.

  Všechny naše třídní akce se řídí tím, kdy mají kluci trénink. A je jim jedno, že ani jedna holka v tu dobu nemůže. Jestli se vám děje to samé, tak vám dám radu. Neřešte to. Já to zkusila a nijak mi to nepomohlo.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (1)

  Příspěvek z 6. února 2015 v 16:47.
  Zetr v něm napsal:

  Pravda

  U nás je to taky tak. Hráli jsme fotbal a spolužák byl naštvanej, protože je „sportovec“, takže nesnese prohrávání, a tak se mi v nečekané chvíli rozběhl a vrazil mi do zad. Samozřejmě jsems peckou spadl na zem a zlomená ruka byla na světě. Nejlepší bylo, že učitel pak řekl, že to bylo při hře, i když byl jasně zapískaný out a spousta spolužáků by mi to dosvědčila. Dorazil to tím, že mi špatně zavázal ruku a teď mám křivě srostlou ruku.
  Jinak jsi mě zmátla. Na začátku máš napsáno, že patříš do třídy S, ale pak píšeš, že v ní nejsi.