Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Už nám to končí aneb hektický konec školního roku

  vydáno  •  Škola a poznání · Čtenáři píší Alíkoviny · Učení · Vysvědčení
  Už je konec školního roku, je čas odevzdat učebnice, koupit učitelce kytičku, připravit rodiče na vysvědčení... zkrátka je toho tolik, že se to skoro nedá stihnout.

  (ilustrační snímek), © Profimedia.cz

  Mojí školou je gymnázium a střední odborná škola pedagogická a ve škole je nás víc než dost. Období konce roku pro mě začíná ve chvíli, kdy se koná poslední zvonění. Vždycky je dvakrát - první týden pro gympl, druhý týden pro peďák.

  A věřte tomu, že vidět ty nešťastné oktavány a čtvrťáky je na mě trochu moc. Poslednímu zvonění přihlíží celá škola, brečí maturující třídy, brečí citlivější půlka školy a brečí i jejich třídní. Když tohle zažiju, vím, že prázdniny jsou na spadnutí.

  Začátek června

  Krásné období. Naši učitelé se jakoby snaží vynahradit nám všechno to učení a pořádají spoustu projektových dnů. Píšou se testy, ale všichni jsme myšlenkami jinde. Budou přece prázdniny!

  Půlka června

  Ta radostná polovina třídy spřádá plány na příští dva volné měsíce a ta citlivá půlka vzdychá nad tím, jak už budeme o rok starší, že to moc rychle uteklo a že za chvíli budeme taky maturovat.

  Konec června

  Už se neučíme, a když už, tak jenom jako. Naše škola pořádá různé zájezdy do zahraničí. Někteří z nás tam jezdí hlavně proto, aby se vyhnuli tomu shonu. Zmatek je obrovský. Pár našich spolužáků se raději "hodí marod" a do školy jde až pro vysvědčení.

  Ke konci června se vždycky pohádám s kamarádkami. Už jsme natolik nakaženy "ponorkou", že si prostě vjedeme do vlasů. Říkáme to, co bychom jindy neřekly, a pomlouváme se o stošest. A v září? Nejlepší kámošky. Je ale pravda, že s těmi opravdu dobrými se nehádám. Vlastně jsou proti sobě takové skupiny.

  Myslím, že v červnu je ve škole největší legrace. Letos se ale hodlám tomu všemu vyhnout - jedu na týden do Anglie a už se velice těším. I když je pravda, že pár nejmenovaných už se se mnou nebaví. Takže o to věčné hádání jsem naštěstí nepřišla.

  Vizitka autorky článku na Alíkovi Elki

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (18)

  Příspěvek z 15. července 2008 ve 20:08.
  Sharinga v něm napsal:

  jojo

  jo prázdniny sou super.... ae  minulej rok mi bylo smutno hned při vysvědčení a tedko sem se rovnou rozbulela... prostě chodim na gympl a schytala sem tu nejlepší partu lidí jakou sem mohla... všichni mi strašně chyběj... a to je teprv půlka července...

  Příspěvek z 7. července 2008 v 16:02.
  Vaness_Hudgens v něm napsal:

  11

  jj super

  Příspěvek z 6. července 2008 v 18:12.
  havran1 v něm napsal:

  :)

  uužasnee prazdniny super tyden za nami:( ale v poho že už sou:) jeste necely 2mesíce