Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Už nejsem veselá holčička. Změnila mě hudba

  vydáno  •  Hudba · Šikana · Kamarádství
  Není tomu tak dlouho (asi čtyři roky, tedy v mých sedmi letech), kdy jsem se naučila hledat videa s hudbou na internetu. Snažila jsem se najít styl, který by mě zaujal. A našla jsem. Neposlouchala jsem nějaké určité skupiny, ale měla jsem své oblíbené skladby.

  Green Day, © Warner Music

  Například "Moonlight Shadow","Listen to Your Heart","Contigo Corazon" a nebo třeba "Turn Back Time". A jaká jsem tehdy byla? Stejná jako ostatní. Poslouchala jsem to samé, co moje stejně stará kamarádka, a nebyly jsem vůbec rozdílné. Byly jsme jako sestry.

  Moje myšlenky se zabývaly budoucností, neustále kroužily kolem koní, koček, psů a mých ostatních zamilovaných zvířat. Mojí nejoblíběnější barvou byla červená. Poskakovala jsem po zeleném trávníku, kopala do míče, hrála si se psem. Byla jsem poslušná malá holčička, neustále veselá. Neznala jsem moc kapel a bylo mi jedno, co poslouchám.

  Když se teď na tohle období ohlížím, směju se. Proč? Jednoduše proto, že nechápu, jak jsem na tomhle mohla přežít. Rodiče ze mě byli na prášky, protože ani jeden z nich neměl rád můj styl. Ale mně to nevadilo. Nejspíš jsem to dělala kvůli své kamarádce - chtěla jsem být stejná jako ona. Když nám bylo osm, psala mi vždycky názvy skladeb, které jsou nové a líbí se jí, a já si je doma pouštěla. Milovala jsem je. 

  V této době jsem ale zjistila, že existuje kapela Linkin Park. Měla jsem je ráda, ale bylo to jen asi pět skladeb týdně, jinak jsem se držela svého stylu. Postupně jsem ale začala pouštět do své hlavy více té úžasné hudby. Má nejlepší kamarádka se ze mě mohla zbláznit. Jakmile padla slova "Linkin Park", začala na mě pouštět hrůzu, prý ať už o té kapele nikdy nemluvím. Jakmile jsem ale svedla řeč k Shakiře, normálně se se mnou bavila. Tehdy mi to nevadilo.

  Fotogalerie

  A tak se ve mně mísily dva styly, ale kapela Linkin Park začala vyhrávat nad ostatními. Bylo mi devět a jeli jsme do zoo. Táta pustil CD se skladbami kapely, o jejíž existenci jsem dosud neměla ani ponětí. Byla to Nirvana, bohužel kapela již neexistující. Postupně jsem zjišťovala, že i tato kapela se mi zamlouvá. Postupně jsem Shakiru a ostatní tyto kapely vypouštěla, přestávala jsem je poslouchat. Změnila jsem se ale až začátkem letošního roku, kdy už jsem Shakiru považovala za zpěvačku dávno mrtvou, alespoň pro mě.

  Green Day, Linkin Park, Rammstein, Iné kafe, Horkýže Slíže. Co to se mnou udělalo? Už nejsem veselá holčička poskakující po zeleném trávníku. Teď jsem jiná. Mé myšlenky jsou značně krutější, objevila jsem svoji temnější stránku, kterou ale zná velice málo lidí. Kamarádka se mi začala velice vzdalovat, jelikož při svých návštěvách mě mučila "hitovkami které zrovna letí". Nejraději bych jí tehdy řekla, že se mi to nelíbí, ale mohla jsem? Ne. Ona je totiž člověk, který se velice snadno naštve, a já ji nechěla ztratit. Ona ale nerespaktovala, že Green Day je mojí nejoblíbenější kapelou. A pak to přišlo.

  Jako bych dostala facku. "Ty jsi bl*ec." Zeptala jsem se jí, celkem klidná, proč? Ale ona mě neskutečně zranila. "Protože ti už ze všeho hrabe, a hlavně z toho tvýho přiblblýho Green Day." Probrečela jsem dvě noci a dva dny jsem neměla svou oblíbenou kapelu puštěnou. Chtěla jsem je přestat poslouchat. Ale nemohla jsem. Vzchopila jsem se a rozhodla se, že budu bojovat za Green Day, Linkin Park, Rammstein a ty ostatní. Respektuji, že každý má svůj vkus a žádné kapely neurážím. Ale přeji si, aby to nedělal ani nikdo jiný.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (~ 100)

  Příspěvek z 23. května 2012 v 17:53.
  kardanka v něm napsala:

  Rammstein

  Cau rammstein jsou bomba!!!! 24 mě se líbí Till lindemann 101010 nad toho žádný zpěvák nemá!!! tak to má být!! jiné nány si hrají na víly atd. 23

  AŤ ŽIJE RAMMSTEIN 444444

  Příspěvek z 28. dubna 2012 v 17:33.
  sportpetulka v něm napsala:

  to, co říkám já

  ta holka je fakt bl*á pardon že to slovo tady píšu.

  Příspěvek z 20. dubna 2012 v 19:37.
  Natuš9 v něm napsal:

  Reakce na Katchena:

  4