Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Už se nemůžu dočkat až budou Vánoce!

  vydáno

  Všichni v okolí si povídají o tom, jak nestíhají nakupovat dárky a Vánoce už jsou za dveřmi. Já už mám nakoupeno, vyrobeno, vyzdobený pokojíček a stále ještě není Štědrý den... Taky jste stejně nedočkaví?

  23 věcí, co stihnout do Vánoce, © unous

  Vánoce jsou mé úplně nejoblíbenější období roku. Adventní doba, která Štědrému dni předchází, je plná věcí, které mám ráda a které mě moc baví. Každý rok s mamkou plánujeme, co všechno upečeme, každý rok si užívám vyrábění nových ozdob a jejich rozvěšování u nás doma.

  Každý den se probouzím s otázkou: „Kdy už konečně bude Štědrý den a přijde Ježíšek?“ Ačkoli mě pečení cukroví, zdobení domu i vyrábění dárků neskutečně baví, prostě se nemůžu dočkat, až přijde můj oblíbený den v roce.
  Proč je zrovna Štědrý den můj nejoblíbenější? Je to vyvrcholení moc pěkného období, kterému říkáme advent. Je to čas, kdy na sebe mají být lidé obzvlášť hodní, pomáhat si nejen mezi sebou, ale pomáhat třeba i zvířátkům. Jen si všimněte, kolik dobročinných akcí se najednou koná před Vánocemi!

  Další důvod, proč mám tento čas tak ráda, jsou tradice s ním spojené. Adventní věnec, vánoční trhy, betlém v kostele, půlnoční mše, lití olova, držení půstu, abychom viděli zlaté prasátko...je toho hromada.
  Mamka mi vyprávěla, že jako malá jsem se pořád ptala, kdy už budou Vánoce. Nezáleželo na tom, jestli byl pravý podzimní den a lilo jako z konce nebo parné léto a my byli na dovolené. Nejhorší to bylo začátkem prosince. To jsem se prý ptala tak milionkrát denně. Nakonec pro mě sestra a mamka vymysleli takový seznam 23 věcí, které musím stihnout, než přijde Štědrý den. A tak začala naše nová vánoční tradice, která mi vždycky zkrátí čekání.

  Na obrázku u článku se můžete podívat na již zmíněný seznam. Snad vám zkrátí čekání na Ježíška stejně jako mě :)

  Autorka:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (4)

  Příspěvek z 1. ledna 2018 v 19:45.
  kajca v něm napsala:

  toto je dokonalý článek;-);-);-):-):-):-):-):-)

  Příspěvek z 3. prosince 2017 v 9:12.
  dennisvet v něm napsala:

  Já se spíš těším na prázdniny! :D

  Příspěvek z 3. prosince 2017 v 8:26.
  SVETLO v něm napsal:

  Jak už se Vánoce blíží, tak se na ně taky těším.