Alíkoviny

Už víš, čím chceš být? Mne láká architektura.

vydáno  v 8:00  •  Škola a poznání
Já chci být architektkou. A co to vlastně znamená? Architekti jsou lidé, kteří rýsují domy a kreslí je z různý úhlů a stran. Ale pozor, není to jednoduché - musí je nakreslit tak, aby to po nich někdo "přečetl", tedy vyznal se v tom. Ale hlavně je důležité, aby ten dům, co se podle jejich nákresu postaví, nespadl.
V Montrealu se kloubí moderní i tradiční architektura.

Autor fotky: ESO travel

Když architekt nakreslí výkres domu ze všech stran a také průřez všech pater, dalo by se tomu říkat projekt. Ale představte si, jakou ten architekt musí mít fantazii, aby si uměl představit, jak ten dům bude vypadat.

Jen nakreslí v domě dětský pokoj, už si představuje, jak si tam hrají děti. Nebo kuchyň, jak tam maminky vaří. Nakreslí bálkon a už vidí, jak tam budoucí majitel jeho stavby bude v létě popíjet koktejl, číst noviny a opalovat se.

Není to skvělé? Architekt nakreslí podle své fantazie dům a potom má radost, když se dívá na svůj dům, jak se staví. Vždyť domu se dá říct domov a jestli architekt tvoří domov, tak je to vlasně umělec s nadáním tvořit projekty domů.

Ale architekt nemusí kreslit jen rodinné domy, ale také třeba továrny nebo obchody, panelové domy, zahrady a garáže. Někteří architekti se zaměřují jen na zahradu nebo jen na dálnice a mosty - každý architekt kreslí něco jiného. Podle mě je povolání architekta krásné!

Autor:
» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (67)

Příspěvek z 12. června 2009 ve 20:25.
spionki v něm napsala:

A těhotnou mámou444

Příspěvek z 11. června 2009 ve 20:01.
sněnka1 v něm napsal:

já taky!!!!!

Příspěvek z 7. června 2009 v 11:23.
john4 v něm napsal:

já bych chtěl byt asi histtorikem nebo masérem nebo podnikatelem6