Alíkovina

Užij si legraci na ostrově zvířátek

vydáno  •  Kultura · Knihy
Chystáš se do kina na nový film Robinson Crusoe: Na ostrově zvířátek? Pak by sis určitě neměl nechat ujít ani stejnojmennou knížku od nakladatelství Fragment. Klasický příběh, který možná znáš z povinné četby, nově převyprávěla Ivona Březinová a ty se díky němu konečně dozvíš, jak to vlastně bylo doopravdy.

z knížky Robinson Crusoe na Ostrově zvířátek, převyprávěla Ivona Březinová, © Albatros

Doopravdy se totiž na malém exotickém ostrově, jednoho dne po strašlivé bouři znenadání objeví trosečník. Tenhle ostrov, kam dosud nevkročila lidská noha, zatím obýval jen papoušek Úterý a jeho zvířecí přátelé. Úterý celý život sní o tom, že bude objevovat svět. A teď na svém ostrově objeví čověka.

Fotogalerie

Úterý velmi rychle pochopí, že tenhle dvounohý tvor, který slyší na jméno Robinson Crusoe, by mohl být jeho šancí dostat se z ostrova pryč. Stejně tak Robinson Crusoe velmi záhy zjistí, že aby přežil na neobydleném ostrově, musí využít pomoci chytrého papouška a jeho zvířecí party.

Pro Robinsona není sbližování právě snadné, protože zvířata neumí mluvit člověčí řečí. Pomalu se však stávají přáteli a začínají společný život plný dovádění, zábavy a dobrodružství. Jejich klid však jednoho dne naruší dvě divoké kočky, které chtějí všechny na ostrově zotročit. Schyluje se k velké bitvě. Podaří se Robinsonovi a zvířátkům porazit zlotřilé divoké kočky? A podaří se jim dostat ze z ostrova pryč? To zjistíš v knize Robinson Crusoe: Na ostrově zvířátek.

Autor:
» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (0)

O tomto článku zatím nikdo nediskutuje. Buď první!