Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  V chomutovské zoo jsem viděla Krakonoše, čerty, trpaslíky i ježibaby!

  vydáno  •  Cestování · ZOO
  Jednoho večera jsme se vydali do zooparku v Chomutově na noční safari. Jelo se vláčkem. Chvíli jsme se dívali na zvěř a najednou na nás vyběhl rytíř. Zastavilo se a rytíř se procházel kolem vláčku. Zanedlouho jsme se zase rozjeli dál. Po chvíli cesty nás opět někdo zastavil.

  Krkonošská pohádka - František Peterka (Krakonoš) a Ilja Prachař (Trautenberk), © Česká televize

  Nevěděli jsme, co se děje. Najednou se objevil tygr. Malé děti dostaly strach a začaly se bát. Tygr byl neodbytný, nasedl do posledního vagónu a jel s námi. Před sebou jsme viděli světélka a říkali si, co to může být? Byli to trpaslíci. Zamávali jsme jim a pokračovali v cestě. Najednou jsme spatřili víly, jak tancují na hladině vody. O kousek dál byli andělé, kteří zpívali písničku. O kousek dál stál na pařezu Krakonoš - pán hor.

  Temnou cestou jsme pokračovali až k ježibabám. Ty vlétly do vlaku a ve chvíli vytáhly ven svoji oběť. Všichni čekali, co se bude dít. Uslyšeli jsme křik a najednou volání o pomoc. Křik šel z klece, do které ježibaby uvěznily oběť.

  Náš průvodce zvolal: "Jedeme dál!" "Nemůžeme," volali všichni cestující. "Musíme přece pomoci oběti." Prosili jsme ježibaby, aby ji pustily. Po chvíli přemlouvání se tak stalo a my jsme mohli vyrazit na další cestu.

  zoopark chomutov

  Více informací najdete na adrese www.zoopark.cz

  Dojeli jsme na statek. Vlak se zastavil a my si mysleli, že už je konec. Byl to omyl - nejhezčí podívaná nás teprve čekala. Objevily se velké ohně a s nimi spousta čertů, kteří předváděli polykání ohně a ohňostroj.

  Probíhali kolem vláčku a všechny nás umazali pekelnými sazemi. Návštěvu statku ukončila hospodyně podáváním domácího chleba. Od čertů jsme mířili zpátky do zooparku, samozřejmě už za tmy.

  Najednou se ozvala rána - výstřel, další a další. Před námi se objevil starý mlýn s piráty. "Oběšenec!" vykřikl kdosi. Na mlýně opravdu visel oběšený člověk. Báli jsme se a raději rychle odjeli. Naše výprava dorazila do cíle - zpět na místo, odkud jsme vyjížděli. Byl to nádherně prožitý večer se spoustu zážitků!

  Chomutov je označen žlutou šipkou.

  Další zajímavé články:

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (6)

  Příspěvek z 7. listopadu 2009 v 18:53.
  starsong v něm napsal:

  Tip na super akci

  Bezva článek a ještě lepší tip na super akcičku. Jsem ze Žatce, což není do Chomutova daleko a do Zooparku jezdím s rodiči minimálně 2x do roka, takže další možnost, proč tento krásný park navštívit. Díky za tip 

  Příspěvek z 14. října 2009 v 10:15.
  Barbořička v něm napsala:

  krkonoše

  hezký

  Příspěvek z 27. září 2009 v 19:56.
  fill-1256 v něm napsal:

  Zoo Chomutov

  Supeer!!! Moc bych tam chtěl jít116624 
  Jenomže ze Slovenska je to moc daleko2714