Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  V klání o 17. titul Zlatý Ámos zvítězila Martina Čiklová se svými čtvrťáky

  vydáno  •  Škola a poznání · Učení
  Zatímco k tradičním symbolům královské moci patří žezlo a koruna, při volbě Zlatého Ámose dostává vítěz na rok půjčené putovní ukazovátko. Každý rok jen jeden učitel/učitelka získá právo nosit královskou korunu nejoblíbenějšího učitele. Letos ji vybojovala Martina Čiklová ze základní školy Ostrčilova v Moravské Ostravě.

  Zlatý Ámos - finále 17. ročníku ankety o nejoblíbenějšího učitele , © Radkaa

  Ale i všechny ostatní finalistky si zaslouží obdiv. Pro své žáky jsou totiž tím "nej" učitelem/učitelkou právě ony. Možná, že i u vás učí někdo, kdo by si podobné ocenění zasloužil.

  Letošní ročník vyvrcholil v pátek 26. března při finále v pražském hotelu Olšanka. Přihlášky do toho příštího ročníku tradičně organizátoři přijímají na podzim. Výsadou této ankety je, že o nominacích nerozhodují dospělí, ale ti, kteří dovedou učitele ohodnotit nejlépe, jejich žáci.

  Atmosféra finálového klání ankety o nejoblíbenějšího učitele Zlatý Ámos je vždy velmi bouřlivá a zároveň neopakovatelná. Každý z finalistů si totiž smí na svou podporu přivést fanoušky a ti, pochopitelně, fandí co jim síly stačí.

  Helena Chmelařová ze ZŠ Lesní v LiberciV sále pak podle transparentů snadno poznáte, kdo ke komu patří. Tak třeba: "Naše Helča hvězda je, Ámose nám vyhraje," hlásal transparent, v jehož okraji stromeček napovídal, že onou hvězdou je Helena Chmelařová z liberecké ZŠ Lesní.

  Bronislava Pechánková ze Šternberka získala korunu EKO Ámos."Naše druhá máma = Broňka," to už mávají svými fandítky žáci paní učitelky Bronislavy Pechánkové ze Šternberka. Tahle paní učitelka se stala královnou v třídění odpadu a tak si odnesla titul EKO Ámos. Dostala velmi zvláštní korunu, která vypadala jako ze stříbra. Ale byla to pravá ekologická koruna. Vznikla z nápojových kartonů! Třídění odpadu se pro některé finalistky stalo tvrdým oříškem. Jen si to zkuste před plným hledištěm hledat ten správný kontejner, když není označený nápisem, ale pouze barvou!

  Zuzana Kunclová z Děčína vystřídala při finále několik převleků.Titul královny převleků by si klidně mohla odnést paní učitelka Zuzana Kunclová z Děčína. Když společně se svými žáky představovala školu v různých dobách, tak se v rekordním čase stihla proměnit hned do několika postav. Zvlášť působivé byly dlouhé šaty s paraplíčkem a kloboukem.

  Jedním z úkolů pro finalistky Zlatého Ámose bylo napsání poznámky do žákovské knížky.Vladimíra Matějková z Třebíče si se svými žáky roli při finále chvíli vyměnila. A nutno říct, že dívce, která se ujala role učitelky se s ukazovátkem velmi dařilo.

  Miluše Šafářová ze ZŠ FryštákDětskou porotu, ve které nechyběli zástupci všech škol bojujících ve finále, nejvíc zaujala Miluše Šafářová, zvaná též Čiperka. Do své domovské školy ve Fryštáku si odnesla titul Dětský Ámos.

  Romana Vlková z Matičního gymnázia v Ostravě předvádí své ekologické znalosti.Svého Ámose na finále vybírali i přítomní novináři. Od nich nejvíce hlasů získala paní učitelka Romana Vlková. Ta na sebe při semifinále prozradila, že vždycky chtěla být herečkou.

  Zlatý ÁmosZvláště akční byli čtvrťáci Martiny Čiklové. Byli k nepřehlédnutí i k nepřeslechnutí. Ke žlutým fandícím rekvizitám si přidali velké nafukovací banány značky Chiquita. Nechyběl ani transparent hrdě hlásající: "Všichni mají banány, my máme Čikitu."

  Jejich paní učitelka získala prostřednictvím internetového hlasování také titul Ámos sympaťák. Po napínavém klání, kdy musely nejdřív finalistky předvést něco v krátkém čase samy a teprve pak přišlo na řadu vystoupení se žáky, získala Martina Čiklová hlavní titul celého klání. Stala se tak XVII. Zlatým Ámosem.

  Martina Čiklová očima svých žáků:
  umí skoro všechno

  Je velmi milá, usměvavá, spravedlivá, strašně chytrá a má sportovního ducha, taky se do všeho vrhne po hlavě a naplno a občas je z toho trochu šílená! Nejlepší je, že umí skoro všechno - krásně maluje, hraje výborně vybíjenou, umí dobře pískat, má herecký talent, umí každého rozesmát, a to nejhlavnější - umí dodržet slovo.

  Při hodině nás chce naučit co nejvíc, proto vymýšlí hodně her, aby nám to šlo lépe do hlavy. Vyučování je s paní učitelkou prima, ale když se naštve, tak je to pořádná pecka. Ale s každým se dokáže domluvit.

  Naši paní učitelku posíláme do této soutěže, protože je nejlepší učitelka na světě, protože si to zaslouží, protože nás hodně naučí, protože je nejsrandovnější, protože je nejspravedlivější.... a protože by bylo nespravedlivé, kdyby tam nešla!

  Domča, Mates, Kiki, Peťa, Verča, Barča, Eliška, Dany - žáci 4.A

  žáci 4.a očima martiny Čiklové

  Tahle třída je banda dětí, které si nezávidí, přejí si, mají se rádi, pomáhají si a já jsem to strašně moc chtěla pro ně, protože si to zaslouží.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (4)

  Příspěvek z 15. dubna 2010 v 9:12.
  Radkaa v něm napsala:

  Reakce na mobilemob:

  ??? Nejsi ty náhodou ukřivděná? Vyhrát může pouze jeden učitel/učitelka a v takovémto "klání" je opravdu těžké vybírat.

  Příspěvek z 14. dubna 2010 v 17:24.
  mobilemob v něm napsala:

  ČIKLOVÁ JE..........

  Jelikož jsem se finále sama zůčastnila,musím říct že vítěz nikoho nepotěšil15

  Příspěvek z 12. dubna 2010 v 19:31.
  MYŠPULE100 v něm napsala:

  Vlad'ka

  MATĚJKOVÁ!!!!!!!!!!!!!!211625