Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  V naší třídě je fajn holka, ale nikdo s ní nechce kamarádit

  vydáno  •  Škola a poznání · Šikana · Kamarádství
  Před několika měsíci k nám přišla nová holka. Teď je skoro bez kamarádů a já to upřímně nechápu. Je strašně hodná, milá a vtipná. Je s ní taky legrace, ale má špatné známky. Snažím se jí pomoct. Jsem momentálně její nejlepší kamarádka.

  (ilustrační snímek), © Profimedia.cz

  Když přišla do třídy, měla tak sedm kamarádek. Teď má asi tři. Je mi jí líto. Jedna z mých kamarádek se jí dokonce straní tak, že s ní nechce ani sedět v autobuse. A já, no, jak to říct... Zkrátka se mi někteří smějí jen kvůli tomu, že kamarádím s neoblíbenými lidmi.

  A tak musím i oslavu narozenin dělit - jednu uspořádat pro neoblíbené a druhou pro ty ostatní. Například jedné mojí kamarádce (pro ostatní neoblíbené), říkají "Šunka". A mojí druhé kamarádce zase "Hraboš". Přezdívky sice vznikly jako zkomoleniny jejich příjmení, ale moc hezké nejsou.

  Otázkou je, proč jsou tito lidé neoblíbení? Kvůli tomu, že jsou škaredí? Kvůli tomu, že jsou hloupí? Nebo snad kvůli něčemu jinému? Prosím všechny kamarády Alíka a taky všechny, co si toto přečtou, aby se chovali lépe k neoblíbeným lidem. A taky chci všechny poprosit, aby se těmto lidem neposmívali. Konec konců, jak by se vám líbilo, kdyby se všichni posmívali vám?

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (80)

  Příspěvek z 30. července v 17:09.
  taninkasarinka v něm napsal:

  tři kamarádky? vždyť to je dobré číslo 8-D .... alespoň ví že jsou pravé a ne falešné a mají ji rády takovou jaká je uwu
  Já sama mám jen dvě kamarádky a o náš třídní kolektiv nestojím protože si ze mě vždycky utahovali a pokřikovali. Mě to ani nevadí a už mám od nich klid, jdu totiž na jinou školu ;-)
  je lepší mít pár kamarádů ale pravých než hodně falešných co tě za rohem pomlouvají O:-) ]:-)

  Příspěvek z 22. července ve 21:12.
  Ema_P v něm napsala:

  Chudák... Já mám třeba jednu super kamarádku, je vážne srandovní a rozumíme si.. ale moc kamarádů nemá...

  Příspěvek z 3. července 2011 v 18:59.
  Dallaria v něm napsal:

  Reakce na dav-fi:

  Kvůli hloupé vadě? se mnou se nebaví protože sem sklerotik a vím jak se tomu jednoduše bránit. Pokud sou takoví jen kvůli vadě, tak je ignoruj prostě sou to namachrovaní.....,.