Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  V Praze bude o víkendu strašit. Přidejte se!

  vydáno  •  Volný čas venku · Rodičům · Skauti · Předškolákům · Rodina
  Rarach, hastrman, bojácná Anežka a další strašidla budou v sobotu 9. ledna v odpoledních hodinách tradičně bloumat uličkami staré Prahy a děsit její návštěvníky v rámci akce Prahou plnou strašidel.

  © Jakub Pavelka

  Letošní 26. ročník přiláká na 1 000 účastníků a zároveň nabídne strašidla, která jsou inspirována knihou Miroslava Švandrlíka a Jiřího Wintera-Neprakty Pražská strašidla.

  Týmová spolupráce a netradiční zábava – právě to chce nabídnout akce Praha plná strašidel. Skupiny kamarádů, maminky s kočárky, děti s rodiči či prarodiči i dětské oddíly vyrazí hledat strašidelné bytosti podle indicií v uličkách Starého Města a Malé Strany. Účastní se dvojice i trojice kamarádů, nebo rodinná družstva.

  Kdy a kde?

  Bližší informace najdeš v kalendáři akcí. Akce má také svůj vlastní strašidelný web - www.strasidla.net

  "Děti, které se na akci každoročně sjíždějí z celé republiky, zažijí podobná dobrodružství, jaká prožívají děti ve skautských oddílech. Stejně jako skauti si zkusí i něco praktického pro život – spolupracovat se svými vrstevníky, tedy být k nim tolerantní, přátelští, pomáhat si navzájem a hrát fair," popisuje Lukáš Bauer, jeden z organizátorů.

  Na hřišti u Tyršova domu na pražském Újezdě proběhne také rytířské klání a ohňová show. Uvidíte dobové kejklířské kousky ze středověké Prahy, ale i všechna strašidla pohromadě. Na závěr akce totiž proběhne jako každoročně volba nejhezčího strašidla, které získá titul Miss Huhula 2010.

  Historie Prahy plné strašidel se začala psát v listopadu roku 1983 na Betlémském náměstí v Praze. Prvního ročníku se zúčastnilo jen 17 dětí. V průběhu let se ale stala tak úspěšnou, že se jí v současné době účastní na tisíc lidí.

  Možnost přihlásit se do závodu bude mít veřejnost přímo na místě. Praha plná strašidel proběhne v sobotu 9. ledna od 13:45 do 19 hodin na hřišti u Tyršova domu na Újezdě.

  Další zajímavé články:

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (2)

  Příspěvek z 9. ledna 2010 v 15:54.
  LENOR v něm napsala:

  LENOR

  Ty nevíš co to je rarach? 21 22 Rarach je vlastně čert. Spíš se říkává rarášek než rarach. 1625

  Příspěvek z 8. ledna 2010 v 18:19.
  Rarašek v něm napsal:

  ? :D

  JAkej Rarach?