Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  V Praze bude strašit. Přidejte se.

  vydáno  •  Volný čas venku · Skauti · Pozvánky
  30. ročník závodu Prahou plnou Strašidel se bude konat v sobotu 11.1.2014 od 14:00 opět na hřišti u Tyršova domu. Soutěžit budou 3-členné hlídky oddílů a hlídky veřejnosti (2-5 členné). Závod je určen i pro rodiny s dětmi.

  Samozřejmě nebude chybět ani kategorie dospělí, kde si budou moc porovnat svoje síly oddíloví vedoucí a dospělí jedinci z řad veřejnosti. Závod spočívá v luštění šifer, hádanek a hledání strašidel na Starém Městě pražském.

  Letošní jubilejní ročník bude obsahovat pro veřejnost navíc všechna strašidla a jedno bonusové strašidlo dohledatelné pouze pomocí GPS souřadnice. Startovné je 60,–Kč na hlídku. Více informací a trocha historie strašidel je na www.strasidla.net.

  Letošní, již 30. ročník přiláká na 1 000 účastníků a zároveň nabídne strašidla, která jsou inspirována knihou Miroslava Švandrlíka a Jiřího Wintera-Neprakty Pražská strašidla.

  Týmovou spolupráci a netradiční zábavu – právě to chce nabídnout akce Praha plná strašidel. Skupiny kamarádů, maminky s kočárky, děti s rodiči či prarodiči i dětské oddíly vyrazí hledat strašidelné bytosti podle indicií v uličkách Starého Města a Malé Strany. Účastní se dvojice i trojice kamarádů, nebo rodinná družstva.

  Kdy a kde?

  Bližší informace najdeš v kalendáři akcí. Akce má také svůj vlastní strašidelný web - www.strasidla.net

  "Děti, které se na akci každoročně sjíždějí z celé republiky, zažijí podobná dobrodružství, jaká prožívají děti ve skautských oddílech. Stejně jako skauti si zkusí i něco praktického pro život – spolupracovat se svými vrstevníky, tedy být k nim tolerantní, přátelští, pomáhat si navzájem a hrát fair," popisuje Lukáš Bauer, jeden z organizátorů.

  Na hřišti u Tyršova domu na pražském Újezdě proběhne také rytířské klání a ohňová show. Uvidíte dobové kejklířské kousky ze středověké Prahy, ale i všechna strašidla pohromadě. Na závěr akce totiž proběhne jako každoročně volba nejhezčího strašidla, které získá titul Miss Huhula 2014.

  Historie Prahy plné strašidel se začala psát v listopadu roku 1983 na Betlémském náměstí v Praze. Prvního ročníku se zúčastnilo jen 17 dětí. V průběhu let se ale stala tak úspěšnou, že se jí v současné době účastní na tisíc lidí.

  Možnost přihlásit se do závodu bude mít veřejnost přímo na místě. Praha plná strašidel proběhne v sobotu 11. ledna od 14:00 do 19 hodin na hřišti u Tyršova domu na Újezdě.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (0)

  O tomto článku zatím nikdo nediskutuje. Buď první!