Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  V zemi pyramid

  vydáno  •  Cestování
  K cestování a k poznávaní nových kultur a věcí mám hodně pozitivní vztah. Hodně mě to baví. Již jsem navštívil země jako: Rakousko, Švýcarko, Francii, Itálii, Tunis a Egypt.

  Egypt jsem navštívil letos. Bylo to na jednu stranu úchvatné na druhou hodně překvapující v jakých podmínkách lidé žijí v dnešní době. Je to země stavitelů pyramid. V této africké zemi jsme byli 15 dní. Odlétali jsme 23. července v 0:30 ráno, což znamená že jsme jeden den prakticky vůbec nespali. Letěli jsme letadlem značky Boeing 737/800. Asi v 5:30 jsme úspěšně přistáli na runway v turistickém středisku Egypta Hurghada.

  Díky časovému posunu, který má Egypt oproti našemu času, bylo tedy už 6:30. Při přepravě z letiště nám bylo řečeno, že do Hurghady přiletí 75-80% všech turistů, kteří navštíví Egypt. Takže v podstatě lidé ani do jiného města, než do Hurghady nejezdí.

  Asi v 8:30 jsme se ubytovali v hotelu Beirut. Nějaký čas jsme se vzpamatovávali z místního klimatu. Bylo tam 40°C stálé teploty přes den a v noci se to nijak razantně neměnilo. To bylo pro nás Evropany dost tragické. Naštěstí byl pokoj vybaven klimatizací, což byla spása. První týden jsme si užívali tepla a křišťálově čistého korálového moře. Byli jsme ubytování přímo na pobřeží Rudého moře a voda měla kolem 30°C. Druhý týden se naskytlo několik možností na různé výlety a tak jsme skoro všech využili. Celý druhý týden jsme procestovali téměř celý Egypt.

  Foceno na pláži, která je chráněním přírodním územím.

  A jelikož Hughada je poměrně dost daleko od všech památek, znamenalo to dlouhé hodiny v autobuse. V úterý se náš celkem početný zájezd vydal na cestu asi v 5:00. Jeli jsme s řidičem, který v sobě měl evidentně závodního ducha, ale neměl ten správný stroj. Po zhruba 5 hodinách cesty pouští jsme konečně mohli spatřit ono slavné Údolí králů. Jakmile jsme opustili autobus, všichni účastníci zájezdu volali: Jééé!!!! Úúúú!!! A podobně.

  Podle informací, co jsme se později dostali, tam bylo kolem úctyhodných 60°C. Ibrahim, Egypťan, který tam byl s námi, nás provedl hrobkou Tutanchamona, což je asi neznámější hrobka na světě, nám k tomu řekl toto: "No asi se ptáte, proč je zrovna tato hrobka tak slavná i když Tutanchamon vládl Egyptu jen pár let? Skutečnost je taková, že jeho hrobka nikdy nebyla napadena vykradači hrobů, a díky tomu se v ní uchovaly všechny poklady a sarkofágy v neporušené podobě na rozdíl od jiných hrobek.

  Můžeme si jen těžko domyslet, jak vypadaly hrobky bohatých a známých vládců Egypta." Po skončení prohlídky jsme se ještě byli podívat na chrám královny Hatšepsut a pak následovala 5 hodinová cesta do hotelu.

  Toto je foceno v dílně na opracování Alabastru, která se nachází kousek od údolí Králů.


  V dalších dnech jsme navštívili třeba pyramidové pole v Gíze, Káhiru, papyrusovou dílnu, Alabastrovou dílnu a další zajímavá místa. Také jsme pluli po Nilu a tam nám Ibrahim říkal: "Kdo se napije vody z Nilu ,ten se do Egypta vrátí. "Turisté však dodávají, že už taky třeba nikdy neodjede. Takže to nikdo raději nezkusil. Následující úterý nás už čekala jen cesta zpět domů. Když jsme přistáli v Praze, kde pršelo, jen jsme mohli vzpomínat na 40 stupňová horka a na zemi stavitelů pyramid. A tak skončilo naše putování. A pevně věřím, že mnoho dalších bude následovat.
  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (2)

  Příspěvek z 24. října 2008 ve 13:43.
  Skrblík v něm napsal:

  blbost

  nejvíc stupnu bylo 50.......60 stubnu je blbost

  Příspěvek z 24. června 2008 v 18:46.
  STRÁŽNÝ v něm napsal:

  Zbytečně dlouhé

  Dobrý a velmi pečlivě vypracovaný, ale jak už jsem uvedl v nadpise, příliš až přes příliš dlouhý. Trochu kratší a více zajímavější članek by byl možná lepší.....