Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Valentýn - jak jsem radila tátovi

  vydáno  •  Valentýn
  Svatý Valentýn byl kněz, který i přes zákaz panovníka oddával zamilované. Za to ho císař odsoudil k trestu smrti. Kněz noc před popravou napsal své dceři dopis - dnes tomu říkáme Valentýnka.

  © Adolf Horsinka, MAFA

  Svatý Valentýn byl kněz, který i přes zákaz panovníka oddával zamilované. Za to ho císař odsoudil k trestu smrti. Kněz noc před popravou napsal své dceři dopis - dnes tomu říkáme Valentýnka.

  Já mám svátek sv. Valentýna moc ráda. Sice nejsem zamilovaná, ale Valentýnky si nemusí dávat jenom zamilovaní. Vy jí třeba můžete dát mamince nebo někomu, koho máte rádi.

  Myslim si, že to nebylo moc hezké zakázat zamilovaným, aby se vzali. Já osobně si myslím, že zakazovat někomu svatbu je velmi nečestné a nemorální. Vždyť jsme lidi z 21. století, tak proč se vracet ke starým dobám.

  Když se mě tatínek zeptal co má koupit mamice k Valentýnu, vzpoměla jsem si na firmu, která nabízí zážitky. Bylo by krásné dostat k Valentýnu třeba seskok padákem, večeři na hradě, růžový zábal nebo kopel v pivu.

  Ale já mu řekla, ať dá mamince jenom pusu a koupí jí třeba růžičku, protože nezáleží na tom jak cenný dárek dostanete, ale z jak velké lástky je dán.

  Já vždycky namaluji srdíčko nebo něco vyrobim z keramiky, jsem ráda, když vidím jak můj dárek někomu dělá radost.

  Přezdívka autorky článku na serveru Alík.cz - Poliankahd

  Další zajímavé články:

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (27)

  Příspěvek z 23. února 2009 v 18:56.
  elsíí v něm napsal:

  elsíí

  Když se někomu ten svátek líbí,neberu mu to,ale myslim si,že je to komerčnost nadevše!Proč si zrovna 14.února mají zamilovaný páry vyznávat lásku?Tak snad si jí vyznávají každej den,když se mají rádi,nee?Teoreticky je to reklama,jak vyloudit na lidech "keš"...snad to jde i bez nějakých dárků a cinkrlátek,přijde mi to,že sv.Valentýna lidi berou jako nějakou povinost....
  Ale jak řikam,kdo ho slaví,at si ho slaví!Kdo ho nemá rád,at si ho nemá rád!a názory bud pozitivní nebo negativní nikomu neberme25111

  Příspěvek z 16. února 2009 v 19:32.
  Elki v něm napsal:

  Reakce na hoffmannka:

  Například, pokud by to srdce bylo hodně velké, tak ho můžu použít jako polštář nebo sedák 25

  Příspěvek z 16. února 2009 v 17:09.
  Sea-girls v něm napsal:

  Valentýn ujde....

  Valentýn je celkem dobrý svátek......