Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Valentýn, skvělý svátek? Jak pro koho…

  vydáno  •  Valentýn
  Většina lidí bere tento svátek jako skvělou příležitost vyjádřit někomu své city. Plno lidí tento svátek mají rádi. Já osobně ho moc nemusím.

  © Alík

  Všichni koho znám tak ho slaví protože mají s kým. Ale ten kdo je sám tak Valentýna moc neuznává. I když se našly i případy těch, kteří nemají s kým slavit a přesto si ho oslaví sami. Například že si zajdou do města, do cukrárny. Kdo ví, jestli tam náhodou někoho nepotkají.

  Zamilované páry slaví Valentýna plno mnoha způsoby: dávají si dárečky, chodí do kina, mají společnou večeři.

  Legenda o svatém Valentýnovi

  Amorův šípSvatý Valentýn žil za doby vlády Klaudia II. Ten byl velmi krutý. Chtěl co největší armádu a vojákem se mohl stát každý svobodný muž. Moc se jich ale nehlásilo a Klaudius si myslel že nechtějí do jeho armády jen kvůli lásce. Proto dal zakázat všechny sňatky. Valentýn byl knězem a rozhodl se i přes nesmyslný zákaz oddávat mladé páry.

  Klaudius to zjistil a dal Valentýna do vězení. U jeho oken se pak začaly shromažďovat dopisy a dárečky od těch, kterým pomohl nebo se chystal pomoci. Dcera žalářníka se rozhodla že jej navštíví a Valentýn se do ní zamiloval. V den jeho popravy (14. 2. 269 př. n. l.) jí zanechal dopis kde jí vyznává lásku. "Od Tvého Valentýna". A zde bychom mohli hledat původ valentýnských psaníček.

  Přezdívka autora článku na Alíkovi – Jíťa219


  Pokud chceš někoho potěšit pohlednicí, můžeš si vybírat také na mých stránkách. Stačí navštívit část KAMARÁDI a zvolit POHLEDNICE

  Další zajímavé články:

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (44)

  Příspěvek z 28. února 2009 ve 12:08.
  Bajíček v něm napsal:

  jak pro koho

  jak pro koho například pro mé rodiče ho nikdy neslavějí já alspon jsem si vyzdobila pokoj no kamarádky ho slavějí no nevím25

  Příspěvek z 23. února 2009 v 18:59.
  elsíí v něm napsal:

  Reakce na radkaoburkova:

  Anglicke?2626

  Příspěvek z 19. února 2009 v 17:32.
  Xénie1999 v něm napsal:

  valentyn

  no tak Valentyn je svatek zamilovanych a pro nekoho jen blby svatek,ktery vymysleli americani a dodrzujeto skoro celi svet.  ten ,kdo si mysli zeje Valentyn sv.zamilovanych-tak je i muj tatka.tento rok 2009 me napadlo,ze Valentyn neslavi,tak jsem mu koupila fidoerku:tato,jsi ten nejlepsi na svete