Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Valentýnské přání s malovanými hedvábnými srdíčky

  vydáno  •  Valentýn · Malování · Vyrábíme
  Využijte svátek zamilovaných a dejte svým nejbližším najevo, jak moc je máte rádi. Například vlastnoručně vyrobeným přáním to řeknete jednoznačně.

  Z nabarveného hedvábí po uschnutí vystřihněte srdíčka., © Jana Svobodová

  Jednoduché přáníčko, které jste nekoupili, ale dali si s ním práci, udělá určitě radost každému. Nemusíte být nějak zvlášť zruční, dokonce k jeho výrobě můžete vzít i malé děti. Výtvarnice Jana Svobodová si nechala pomáhat od tříleté dcery Sáry a zvládly to skvěle.

  Co budete potřebovat:
  Připravte si hedvábný šátek, rám na vypnutí, nástěnkové připínáčky, silnější štětec, rozprašovač s čistou vodou, barvy na hedvábí, kuchyňskou sůl, měkký bílý papír, pevný barevný karton, lepidla s barevnými glitry, lepidlo na papír v tuhé tyčince, nůžky a gelové pero.

  Pracovní postup:

  Hedvábí vypněte do rámu a navlhčete pomocí rozprašovače čistou vodou.1. Hedvábí nejprve napněte do rámu, okraje si přitom můžete přichytit obyčejnými nástěnkovými připínáčky. Poté celou jeho plochu pomocí rozprašovače navlhčete čistou vodou.

  Celou plochu vypnutého hedvábí pomalujte barvami, které nechte zapouštět do sebe.2. Pomocí silnějšího štětce postupně pomalujte celou hedvábnou plochu, barvy přitom nechte do sebe efektně rozpíjet.  

  Vlhké nabarvené hedvábí posypte kuchyňskou solí.3. Vlhké obarvené hedvábí posypte obyčejnou kuchyňskou solí. Na vlhké barevné ploše vám vytvoří zvláštní a zajímavý efekt.

  Sůl svým působením vytvoří zajímavý efekt.4. Hedvábí nechte důkladně uschnout, teprve potom z něj vytřepáním nebo seškrábáním odstraňte sůl. V případě, že byste chtěli zbytkovou sůl odstranit vypráním, musíte nejprve přežehlením zafixovat nanesené barvy, jen tak zůstanou stálé. Pokud hedvábí prát nebudete, není fixace u látky používané na přáníčka nutná.

  Z nabarveného hedvábí po uschnutí vystřihněte srdíčka.5. Ze suchého nabarveného, případně i vyžehleného hedvábí vystřihněte stylizovaná srdíčka. Jejich přesný tvar i velikost záleží čistě na vás a na záměru, jaký s nimi máte. Dopředu si tedy rozmyslete, na jaký formát přání - v podobě přeloženého barevného kartonu - je budete následně lepit.

  Vystřižená srdíčka nalepte na měkký bílý papír.6. Poté vystřižená srdíčka nalepte na měkký bílý papír pomocí tuhého lepidla v tyčince tak, že nejprve natřete dostatečně velkou plochu papíru a srdíčko pak na ni přitisknete.

  Okraje nalepených srdíček obtáhněte lepidlem s glitry (jako konturou).7. Po zaschnutí lepidla okraje srdíček nalepených na měkký bílý papír obtáhněte lepidlem s glitry jako konturou a nechte vše důkladně zaschnout.

  Suché srdíčko s konturou vystřihněte, nalepte na barevný přeložený karton a dopište osobní věnování...8. Teprve dokonale suchá srdíčka opět opatrně vystřihněte (měkký bílý papír bude tvořit jejich spodní část) a můžete je začít nalepovat na vlastní přání, tedy na přeložený barevný karton. Než začnete lepit, rozmístění srdíček si nejprve dobře rozvrhněte.

  Nejlépe gelovým perem pak na přáníčko můžete nejen dopsat vzkaz a komu je přání určeno, ale stejně tak srdíčkům třeba domalovat křídla. Ať máte jistotu, že doletí tam, kam mají.

  Převzato ze serveru hobby.cz, kde najdete i řadu dalších námětů pro různé příležitosti. Nahlédněte do části ruční práce

  Další zajímavé články:

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (15)

  Příspěvek z 20. února 2009 v 16:32.
  slunicko07 v něm napsal:

  Valentýn

  Moooc se mi to líbí je to mocinky fain:-p2525252525

  Příspěvek z 12. února 2009 v 15:53.
  kobylka6 v něm napsal:

  valentýn

  my jsme to dělali v eškole25

  Příspěvek z 10. února 2009 v 19:19.
  Aniusia v něm napsala:

  práce

  vy říkáte že stím je moc práce231814
  vy ste teda hodně leniví14
  vždyď je to lehke jako udělat čárku na papíře14
  to já dělám i hodně hodně hodně sližitější věci pro rodinu jen tak 15