Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Válka: Proč vlastně?

  vydáno  •  války
  Náš svět už zažil spoustu válek. Vlastně se neustále někde válčí. Jenže proč?

  Válka je zvíře, které si bere lidské životy a vždycky má co jíst. Umírají v ní vojáci, ale i civilisté. Když jsem byla menší, zeptala jsem se mamky, proč vlastně lidé válčí. Do teď mi to nejde do hlavy.

  Důvody jsou ale velmi prosté: Moc, peníze, náboženství. Hlavně kvůli těmto věcem lidé rozpoutávají války, ve kterých umírají nevinní. Táta čte noviny a kroutí hlavou. Článek pojednává o blížící se válce. Tentokrát se ve světě válčí hlavně kvůli náboženství. Nepočítám Ukrajinu, tam je důvod jiný.

  Lidé mají různé názory, různě vypadají a také uznávají různé bohy. Měli bychom to respektovat a nevyvracet ostatním jejich víru. 

  Nedávno jsem byla v Arabských Emirátech v Dubaji. Arabský svět je krásný, exotický a zkoušela jsem si i burku, kterou tamní ženy nosívají. V Dubaji jsou na turismus zvyklí a je tam bezpečno, ale jinde se již válčí a výlet tam je nebezpečný. Třeba jsme jezdili do Egypta, tam se teď ale dlouho nepodíváme. Každá válka má ale v podstatě jeden hlavní důvod, který je stejný. Jedna strana chce ovládnout svět. Nikdy se to nikomu nepodařilo, ale nikdo si z toho nebere ponaučení. 

  Ptám se sama sebe: Proč za spory výše postavených politiků musíme pykat my? Proč, když je dlouho mír, lidé vždycky začnou válčit znovu? Proč to vždycky pokazí?

  Nevím, někdo má nejspíš takovou potřebu válčit. Je to složité a doufám, že tentokrát se i navzdory novinám válce vyhneme.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (2)

  Příspěvek z 6. července 2015 v 11:02.
  StanleyUs v něm napsal:

  válka

  Válku rozpoutávají muslimští radikálové, kteří se řídí Koránem, ostatní muslimové jsou dle Koránu odpadlíci.
  Palestinci útočí na izraelské civilisty, protože nesnáší Židy, Izrael usiluje o mír, ale muslimové nikoliv.
  Válka mezi Ukrajinou a Ruskem, tam nejde jen o Ukrajinu, ono jde Rusku o ovládnutí zemí bývalého Sovětského svazu.
  Írán chce zníčit Izrael, Islámský stát chce ovládnout Svět a vyvraždit Židy a křesťany.
  To jsou důvody válek.

  Příspěvek z 16. června 2015 v 17:07.
  Arto11 v něm napsala:

  Také to nepochopím

  Také nepochopím proč jsou lidé tak blbý a válčí,ničí zem a lidské životy,jednou na to doplatí a zaviní že svět zničí.Já bych byla raději kdyby se lidé měly rádi přede všechny chyby a rozdíly a už byl mír,nechtěla bych 3.Světovou válku.