Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Vall-I – příběh posledního robota

  vydáno  •  Filmy · Čtenáři píší Alíkoviny
  Film začíná v roce 2700. VALL-I (Víceúčelově Automatický Likvidační Lisovač – Imunizátor) je poslední robot na zemi. Žije v maringotce plném zvláštností jako je rubikova kostka.

  Z filmu Vall-I, © Falcon

  Jeho největším pokladem je stará videokazeta s filmem Hallo Dolly. VALL-I si začátkem filmu přidá do sbírky další věc - malou rostlinku, kterou zasadí do staré boty.

  Každý den chodí po své práci – balí veškerý odpad do úhledných kostek. Jediným společníkem je mu šváb Hal. Jednou však kousek od něj přistane kosmická raketa. Raketa vyšle malou létající robotku jménem EVA (Environmentálně Vyhledávací Autosonda), aby prozkoumala povrch země. VALL-I se s Evou skamarádí a zažijí spolu dobrodružství.

  Na filmu se mi nejvíc líbilo, že byl legrační. Pro mě byl veselý a  legrační, ale každý si to vybaví jinak. Moje babička s kamarádkou říkaly, že  byl film spíše smutný…

  Takhle představila film VALL-I jedna čtenářka Alíka. Bohužel se zapomněla podepsat (může to napravit a napsat svou přezdívku na adresu alik@alik.cz, bodíky jí rádi připíšeme).

  Možná, že jste příběh zapomenutého robota viděli v kině. Pokud ne, pak si ho nyní můžete prohlédnout na DVD.

  U oběda se nemluví?

  Taky vás zlobí, když vás dospělí napomínají, že se u jídla nemluví? Ale po pravdě řečeno, někdy takové posezení u jídla k povídání svádí. Za téměř legendární by se dal označit oběd, u kterého se v roce 1994 sešli tvůrci ze studia Pixar. Točili tenkrát svůj první celovečerní film – Příběh hraček. A právě u oběda začali spřádat plány na příští filmy. Co tenkrát bylo na talíři, to jsme v informacích ze studia nevyčetli. Možná si to nikdo po těch čtrnácti letech ani nepamatuje.

  Zato nápady, které se probíraly, nezapadly. Vedly k vzniku filmů Život brouka, Příšerky s.r.o. a Hledá se Nemo. Jak vzpomíná režisér příběhu VALL-I, Andrew Stanton, jedním z námětů byl i příběh malého robota, kterého lidé nechali na Zemi. "Neměli jsme pro něj žádný příběh. Byl to takový Robinson Crusoe ve stylu: co by se stalo, kdyby lidstvo muselo opustit Zemi a někdo by zapomněl vypnout posledního robota, jenž netuší, že by mohl přestat dělat to, co dělá?"


  Jak se správně film jmenuje?

  V originále má tento film název WALL-E, v české distribuci je uváděn pod názvem VALL-I.

  Autor:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (43)

  Příspěvek z 19. ledna 2009 v 19:22.
  Skuhravý v něm napsal:

  Reakce na mirecek-tupejhlavek:

  ty taky

  Příspěvek z 19. ledna 2009 v 19:20.
  Skuhravý v něm napsal:

  Reakce na Anna112:

  7111ja ještě ne781014201925

  Příspěvek z 7. ledna 2009 v 18:13.
  hnojník v něm napsal:

  WALL-E

  WALL-E je moc dobrá pohádka a přitom ještě srandovní třeba jak našel tu podprsenku a dal si ji na oči 44444444411111111111111111111111111111111111111