Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Vánoce

  vydáno  •  Kamarádi
  Vánoce, krásný svátek, každé dítě se těší na dárky. Když však vyrostete a kupujete dárky ostatním i vy, už tak snadné to není.

  Téma vánoce, © mh

  Rok od roku, jsem se vždycky na vánoce strašně těšila, hlavně na dárky. Asi jako každé dítě. Nyní je mi však čtrnáct a je to trochu jinak.

  Letos mi hodně kamarádek sdělilo, že by si se mnou rády vyměnily dárky. Pro rodiny, které jsou na tom finančně dobře, to asi není problém, ale například moje rodina na tom tak není. Neříkám, že jsme chudí, ale moje rodiče jsou zásadně proti kupování drahých dárků kamarádkám. Mám kamarádku, která je, jak se říká „z lepší rodiny“ a protože „všechno má“, tak si začala vymýšlet, co ode mne chce, knihu za 300,-.. kdyby to byla jediná kamarádka, které kupuji dárek, nevadilo by mi to, ale když kupuji dalším a také rodině, je to opravdu hodně, vzhledem k tomu, že si sama nevydělávám. Tak jsem se rozhodla, řekla babičkám, aby mi místo sladkostí na mikuláše daly peníze.

  Bohužel je budu muset obětovat do vánočních dárků. Další peníze získám ze sběru papíru, který sbírám od svého dětství. Nevadí mi kupování vánočních dárků, ale když máte kamarády, které si vymýšlí, může to být opravdu nepříjemné. Některé kamarádky jsou rády i za maličkosti, to mi vyhovuje. Ale zase mě potom hřeje u srdce, když vidím radostné tváře některých mých kamarádek.

  Jaké máte zkušenosti vy s kupováním vánočních dárků? Můžete psát do komentářů. Budu ráda za jakoukoli odezvu. Jinak doufám, že se vám článek líbil, spíše jenom taková moje úvaha.

  Autorka: (14 let)

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (4)

  Příspěvek z 26. prosince 2015 v 9:28.
  spěšák v něm napsal:

  vánoce

  Je to dost divné,podstata vánoc není přeci o dárkách??!!!A z toho co píšeš cítím,že jsi z toho dost rozhozená.A o tom vánoce už vůbec nejsou.My doma taky nedostáváme hory drahých dárků,za to pouštíme lodičky,rozkrajujeme jablíčko a zpíváme si koledy.Kamarádovi dárek klidně vyrobím.Nezlob se,ale tvá kamarádka asi za moc nestojí.Dal bych ji vlastnoručně vyrobený dárek,nebo jen symbolicky nějakou drobnost a pokud to neocení,příště bych jí nedal nic.16

  Příspěvek z 19. prosince 2015 v 16:08.
  TerriEstrabao v něm napsala:

  Být tebou, tak bych jí prostě řekla, že se omlouvám, ale že si prostě nemůžu dovolit kupovat jí drahou knížku. Koneckonců by ji mohla dostat i od někoho z rodiny, ne? Nemyslím si, že je nutné jí kupovat něco, co nechceš. Pokud je to pravá kamarádka, snad to pochopí a nebude tě do toho nutit. 16

  Jinotajka v něm napsala:

  Já většinou dárky vyrábím. Myslím, že je to hezčí dárek než něco kupovaného. Člověk si toho bude více vážit, když dostane třeba i maličkost ale vlastnoručně vyrobenou. A jestli po tobě kamarádka požaduje drahou knížku, zkus si s ní o tom promluvit. Když je to dobrá a pravá kamarádka, měla by to pochopit.
  Na internetu najdeš několik nápadů na vánoční dárky zvlášť na pinterest.cz. Přeju ti hodně štěstí a šťastné a veselé. 16