Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Vánoce – nejhezčí svátek v roce

  vydáno  •  Vánoce

  Máte rádi Vánoce? Každý má nějaké ty své domácí zvyky. Jak nejkrásnější svátky v roce slavíme u nás doma? Stejně jako u vás doma? Porovnejte vaše a naše zvyky v článku.

  Vánoce na míru 2, © Adam149

  Vánoce jsou svátky míru a klidu. Peče se cukroví a všichni se mají rádi. Nejznámější druhy cukroví jsou linecká kolečka, perníčky a vanilkové rohlíčky. My ale nakonec máme druhů vždycky mnohem víc. Mám moc rád pečení cukroví a rád při něm pomáhám mamince. Máte to také tak?

  V televizi je o Vánocích hodně vánočních pohádek. Také je tak rádi sledujete? U nás je to taková televizní tradice. Ale také dodržujeme tradice jako např. vaříme čočkovou polévku, aby se nás držely peníze. Štědrovečerní večeře se neobejde bez kapra s bramborovým salátem. Na stole nechybí rozkrojené jablíčko a pochopitelně nic před slavnostní večeří nejíme a ani neobědváme, abychom viděli zlaté prasátko, a zpíváme koledy. Když je sníh, tak jdeme sáňkovat, bobovat a stavíme sněhuláka, koulujeme se. Také chodí celá naše rodina na zimní procházky.

  Můj Štědrý den od rána do večera

  Ráno vstanu, maminka nachystá snídani, vánočku s kakaem, potom se společně nasnídáme a pouštíme si různé vánoční pohádky. Odpoledne maminka začne připravovat večeři, ono to chvilku trvá, než se vše nachystá. Před večeří s taťkem (speciální rodinné označení tatínka – s tatínkem) jdeme na procházku, abychom si ukrátili čas.

  Když se vrátíme domů, tak už to z kuchyně krásně voní! Maminka už má hotovou večeři. Čas našeho návratu z procházky vždy vychází přesně na začátek večeře. Jak to jen ten tatínek dělá, že vždy přijdeme tak akorát včas? Sedneme si tedy k nádherně prostřenému stolu, maminka dá každému na talíř polévku a dáme se do jídla. Následně přichází zlatý hřeb večeře – kapr s bramborovým salátem!

  Po jídle chvíli čekáme, než uslyšíme zazvonit zvoneček, potom přijdeme ke stromečku a rozbalíme si dárky. Vlastně ne, nejdříve si zazpíváme koledy. Potom se ještě večer díváme na vánoční pohádky (např. Tři oříšky pro Popelku), potom si vyčistím zuby a jdu spát.

  Nikdy nesmíme zapomenout na své blízké, a proto je navštěvujeme u nich doma. Nezapomínáme ani na zesnulé příbuzné, těm zapálíme svíčky na hřbitovech. Tyto svátky by neměl nikdo být sám. I vánoční prázdniny se snažím užít si na maximum i se svojí rodinou.

  Všem hodným lidem přeji krásné Vánoce prožité ve zdraví a radosti, stejně tak potom rok 2022.

  Autor: (10 let)
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (6)

  Zuzinka13 v něm napsala:

  Super článek:-):->

  Adam149 v něm napsal:

  Děkuji moc velmi si toho vážím:-);-)

  tdm v něm napsal:

  Líbí se mi závěr článku.