Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Vánoce v Karibiku?

  Možná si říkáte, že byste si něco takového nechali líbit. Ale nebalte ještě kufry, do Karibiku vás čeká výprava po boku slavných pirátů. Kolekce tří filmů Pirátů z Karibiku je připravena jako mikulášské nadělení: vychází 5. prosince 2007. Ačkoli naše země už dávno nemá moře, přesto (nebo právě proto) se u nás piráti stále těší velké oblibě...

  Piráti z Karibiku: Na konci světa - snímek z filmu, © Walt Disney Studios

  Filmovou trilogii Pirátů z Karibiku a bezpříkladného kapitána Jacka Sparrowa vytvořeného Johnny Deppem je zbytečné dlouze představovat. Tentokrát je Jack Sparrow uvězněn v písečném moři v říši Davea Jonese, a to není dobrá zpráva pro bitvu za zachování svobodného pirátského života.

  Will Turner (Orlando Bloom) a Elisabeth Swann (Keira Knightley) se musí spojit s kapitánem Barbossou (Geoffrey Rush) i s další pirátskou legendou kapitánem Sao Fengem (Chow Yun-Fat), plout mim o okraj mapy, zachránit Jacka, sjednotit všechny piráty pod jednu vlajku a v rozhodující bitvě se postavit vojenské flotile a Davy Jonesovi.

  Piráti z Karibiku 3: Na konci světa se nyní vydávají na svou plavbu za diváky v podobě dvoudiskového DVD. Bonusy neseznamují diváky jen s filmařskými kouzly, ale jsou doplněny i pohledem do prostředí pirátských mýtů, zákoníků a příběhů.

  Fotoalbum si můžeš prohlédnout tady:
  Piráti z Karibiku 3: Na konci světa


  Pirát - někdo, kdo drancuje, okrádá, plení a loupí bez pověření (zmocnění) nějakého suverénního (nezávislého) státu na moři resp. mořských subjektech. Piráti obvykle přepadají jiné lodě, ale samozřejmě mají i své cíle na pobřeží.

  Není pirát jako pirát...
  Piráti se v různých zeměpisných šířkách používala různá označení. Například v Západní Indii to byli bukanýři, nizozemští piráti bývali označováni jako kapeři, pirát pověřený činností vládou bývá nazýván korzár.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuze

  Diskuze k článku  (0)

  O tomto článku zatím nikdo nediskutuje. Buď první!