Alíkovina

Vánoční Norimberk

vydáno  •  Čtenáři píší Alíkoviny · Pozvánky
Jelikož se blíží Vánoce, začínají ve většině měst adventní trhy. Letos jsem navštívil Norimberk a myslím si, že jsou zde jedny z největších a nejhezčích trhů.

Norimberk je krásné historické město. Najdeme ho v Německu, asi 300 km od Prahy. V době adventu je celé město krásně nazdobeno a osvětleno. Stánky se nacházejí v samotném historickém centru města.

Trhy jsou krásně rozděleny do určitých skupin. Můžete zde zajít na hlavní trh, poté zde najdete dětský trh, na kterém se mimo jiné nachází krásný kolotoč a jiné dětské atrakce.

Zajímavý je také trh měst partnerských zemí, což je trh se stánky z jiných států, které spolupracují s Norimberkem. Můžete zde najít stánky USA, Černé Hory, Itálie, Řecka, Francie, Číny, Ukrajiny, ale i České republiky. Seženete zde hlavně výborné laskominy.

Norimberk je stejně jako Pardubice vyhlášený výborným perníkem, dále jsou zde výborné ovocné špízy v čokoládě a jablka v karamelu. Ze slaného jídla jsou nejznámější klobásky v housce či se zelím.

Stánků je opravdu spousta, najdete zde skoro všechno. Pokud vám ale zbude čas, určitě navštivte místní kostely, za prohlédnutí stojí také hrad a navštívit můžete i místní muzea. Jednou zajímavostí města je také orloj, liší se však od toho pražského tím, že za celý den projde jen jednou a to ve 12:00.

Pokud byste se rozhodli do Norimberku zavítat, je potřeba vyrazit co nejdříve, protože se počet návštěvníků během dne zvyšuje. Jinak Norimberk hodnotím, jako jedno z nejhezčích měst Evropy a návštěvu rozhodně doporučuji.

Autor:

Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (0)

O tomto článku zatím nikdo nediskutuje. Buď první!