Alíkovina

Vánoční ozdoby z citrónu?

vydáno  •  Vánoce
Tváříte se na takový nápad kysele? Ne, nemám na mysli, abyste si na vánoční stromek navěšeli místo ozdob celé citróny. Poradím vám, jak z citrónů docela snadno vykouzlíte netradiční ozdoby. Podobně můžete postupovat i s menšími pomeranči.

© Radkaa

Citróny (nebo menší pomeranče) nakrájíte na plátky přibližně 4 milimetry silné. Pak je položíte na tácek. Pokud je budete mít někde poblíž topení a pravidelně je budete otáčet, tak by vám za pár dní měly vzniknout ozdoby podobné jako na fotografiích.

Pokud chcete celý proces urychlit, je to možné. Ale raději se poraďte s maminkou. Zvlášť dobře se plátky citrusových plodů suší v horkovzdušené troubě, ale pouze na velmi nízkou teplotu (maximálně 50oC). Již usušené plátky bývají ke koupení v prodejnách s dekoračními předměty.

Sušený pomeranč jako ozdobaSušenými plátky citrónů či pomerančů můžete ozdobit jak vánoční stromek, tak i samostatné svazky větviček. Zvlášť zajímavě vypadají, když se za nimi objeví nějaký světelný zdroj. V tu chvíli se celé kolečko úplně rozzáří.

V minulosti se vánoční stromky zdobily drobnými červenými jablíčky, vlašskými ořechy. Zajímavě vypadají také ozdoby z perníku nebo ze slámy. Ale někdo by si ten „svůj“ vánoční stromek nedovedl bez skleněných ozdob představit. 

Autor:

Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (11)

Příspěvek z 23. prosince 2008 v 17:25.
Ashley-hsm1-2-3 v něm napsala:

Reakce na 123a:

Vy ty citrony na stromku umýváte?:-D

Příspěvek z 22. prosince 2008 ve 21:42.
Vendulík v něm napsala:

HMMMM

Není to zas tak špatný25

Příspěvek z 22. prosince 2008 v 18:52.
BáraM v něm napsala:

Reakce na Valtr_Jan:

jo