Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Vánoční výlet se třídou.

  vydáno  •  Vánoce · Cestování

  Dne 7. 12. 2018 jsem jela se třídou na vánoční výlet do Javorníka. Moc jsem si to užila.

  Janský Vrch (zámek) - Javorník, © marbo1212

  Dnes 7. 12. 2018 jsem jela se třídou na vánoční výlet do Javorníka na Jánský zámek. Šli jsme ráno na vlakové nádraží, tam jsme si koupili jízdenky a čekali jsme na vlak. V 9:31 jsme si sedli do vlaku a jeli do Javorníka. Jeli jsme vlakem kolem naší zahrady a přes tato města: Kobyla nad Vidnávkou, Tomikovice, Skorošice, Heřmanice, a Bernartice. Když jsme byli v Javorníku, šli jsme z vlakového nádraží několik metrů na Jánský Vrch. Když jsme přišli k zámku, tak kousek od zámku byla oranžová malá budova, kde naše paní třídní učitelka šla zaplatit peníze, které si od nás vybrala, a tam jsme si dali i tašky, abychom si je netahali s sebou do zámku.

  Pokladna, © marbo1212


  Poté jsme šli k zámku, kde nám hned řekla paní zámku, že si máme dát papuče na boty, abychom nezašpinili podlahu.

  Šli jsme do zámku a hned v první místnosti nás seznamovala s vánoci atd.... a na památku nám dala pohled, na němž byla fotka Jánského zámku. Šli jsme do druhé místnosti a tam na nás čekal betlém, kde nám paní řekla pár informaci o betlému. Třetí místnost byla prostřena jídlem a uprostřed stolu byl kapr, a taky nám paní řekla o tom, jak oni v zámku se připravuji na vánoce. Čtvrtá místnost byla s obrazy, kde nám paní o těch obrazech vykládala. Pátá místnost byla vyzdobena stromečkem a opodál stál klavír, tří z mojich spolužaček si měly vybrat jeden pytlíček s otázkou. Potom paní řekla, že si máme sundat papuče z bot, protože jsme šli ven do šesté místnosti a tam byl stůl, kde bylo 6 otočených hrníčků. 6 mojich spolužaček odkryly hrníčky a pod každým hrníčkem bylo něco schované a to znamenalo, že v roce 2019 se to splní. Šli jsme do sedmé místnosti, kde bylo napečeno všelijaké cukroví a vonělo to tam, něco nám o tom řekla a pak nám dala ochutnat perníkový závin s ořechy, byl strašně moc dobrý $>$>, kdo chtěl, dala mu i recept, já si recept vzala domů.

  Cukroví , © marbo1212


  Šli jsme už potom do poslední osmé místnosti, kde byli andělíčci a bylo to krásně vánočně vyzdobeno a paní nám řekla něco o andělíčcích a pak jsme si všichni na závěr zazpívali písničku Tři králové.

  Památka, © marbo1212


  Vyfotila jsem si pár fotek na památku. Vánoční výlet se mi moc líbil a chtěla bych tam jet znova $>.

  HISTORIE ZÁMKU JÁNSKÝ VRCH
  Vypíná se na skalnatém kopci nad městem v Javorníku a tvoří přirozenou dominantu Javorníku. Historie zámku je spojena s biskupstvím ve Vratislavi. Jánský vrch je jediným zpřístupněným památkovým objektem Jesenického okresu. V 2.polovině 13.století byl postaven na strategicky výhodném místě. V 15.století byl hrad značně poškozen. K přestavbě původního hradu na barokní zámek došlo za biskupa Filipa Gotharda Schaffgotsche v letech 1716-1795. Po úmrtí biskupa Schaffgotsche se úřadu ujal biskup Josef Krystian Hohenlohe. V 19.století bylo dokončeno letní sídlo. Zámek Jánský vrch byl v roce 1959 zapůjčen státu. Objekt byl zapsán do seznamu národních kulturních památek od 1.ledna 2002.

  Autorka:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (7)

  Příspěvek z 14. prosince 2019 v 15:26.
  JáJá1 v něm napsal:

  Pěkné obrázky 5 tlapek.

  marbo1212 v něm napsala:

  Verbum : Děkuji.
  DžungaráčekChlupáček : Děkuji
  čiča800 : Dík

  Příspěvek z 23. prosince 2018 v 10:22.
  číča800 v něm napsala:

  Pěkný článek. A navíc na 2 vyhlášena témata najednou!!