Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Vaření mne baví, ale mytí nádobí nesnáším

  vydáno  •  Škola a poznání · Volný čas venku
  Mám pocit, že spousta dětí si myslí, že vaření je hrozná nuda a je jenom pro holky. Já sama jsem začala tento školní rok chodit na kroužek vaření. Se mnou chodí i dva kamarádi ze školy: holka a kluk. Divíte se, že kluk? Já jsem si taky myslela, že vaření se ke klukům vůbec nehodí, ale zjistila jsem, že se k nim hodí víc než k některým holkám.

  Začíná příprava houbového rizota. Vítězové projektu Dětský čin roku společně připravují oběd., © Radkaa

  Kroužek nás moc baví a je tam i sranda. Je nás tam jedenáct i s paní vedoucí. Vaříme různé dobroty, například špagety, muffiny, řízky, bramboráky. Většinou jídlo nebo dezert, které jsme si ukuchtili, na místě sníme, ale můžeme domů přinést na ochutnání v krabičce, kterou si s sebou nosíme. 

  Vždycky dostaneme recept a zakládáme si vlastní kuchařku. Už ji mám dost plnou a maluji si k různým receptům i obrázky. Teta mi dokonce ušila parádní zástěru s kytičkami. Na konci školního roku (pokud budeme hodní) nám paní vedoucí slíbila, že půjdeme do restaurace na pizzu - mňam! 

  Fotogalerie

  Kroužek máme každý týden v úterý. Jsme rozděleni na dvě skupiny a každý týden jedna skupina myje nádobí (to nesnáším), ale i to k vaření patří.

  Občas doma o víkendu vařím oběd a všichni si to pochvalují. Vaření mě moc baví a myslím, že by to měl zkusit každý. Nikomu to nevnucuji, ale myslím, že později to stejně každý zkusí.


  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (45)

  Příspěvek z 13. září 2012 ve 20:01.
  Sudla v něm napsala:

  Reakce na Julionka:

  Já prostě píšu svůj názor, a vy zas svůj.KAŽDÝ úplně KAŽDÝ článek má kladnéi záporné názory.Tentokrát já představuji ten záporný.A?15

  Příspěvek z 13. srpna 2012 v 10:54.
  Julionka v něm napsala:

  Reakce na Sudla:

  Když se ti to tak nelíbí taak sem nic nepiš......prostě někomu se to líbí někomu ne.....tak to neřeš......a nehodnot´ to!!!!Bude to pro všechny tady lepší!!!

  Příspěvek z 13. srpna 2012 v 10:48.
  Julionka v něm napsala:

  Reakce na daginka2001:

  Myslím si že to není reklama na vaření já sama vařím a zná hodně děcek co vaří a ke všemu je to baví...Prostě řikám svůj názor a je to bezva koníček....i pro kluky.