Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Vaše přátele neznám, ale s vánočními dárky vám poradím

  vydáno  •  Vánoce · Vyrábíme
  Častou otázkou v předvánočním období bývá: "Co dát jako dárek pod stromeček přátelům a rodičům?" Neznám odpověď, protože vaše rodiče ani přátele neznám, ale myslím, že bych vám alespoň trochu pomoci dokázala.

  Nejkrásnější Vánoce 2009, © Terezka Vlasáková, 3 roky

  Pokud se rozhodnete, že dárky budete kupovat, je dobré si nejdřív napsat vlastnosti lidí, kterým chcete dárek koupit. Nebo alespoň já takto postupuji. Sepíšu si dlouhý seznam a na konec napíšu částku, kterou jsem ochotna utratit. Poté si už pouze najdu volnou chvíli a vydávám se do obchodu. Chodím bezmyšlenkovitě okolo regálů plných věcí a čtu si onen seznam, který jsem si napsala.

  Když uvidím nějakou malou věcičku, která by zapadala i do částky, kterou jsem ochotna utratit, popřemýšlím, zda vystihuje někoho z mých přátel, popřípadě rodičů. Hledám i sebemenší náznak. Například tátovi, který má rád rostliny, ale neumí se o ně starat, koupím malinký umělý stromek v květináči. Tyto dárky umí být i od srdce a myslím, že pobaví a pohladí na duši.

  Je zde ale také druhá možnost - možnost, ze které všichni vaši blízcí budou mít určitě větší radost. Jistě, bude vás to stát mnohem více úsilí, ale myslím, že konečný efekt bude dokonalý. A co to zde tedy popisuji? Pokuste se zamyslet a něco vyrobit! Nemusí to být povedené, i nepovedené věci rozesmějí. Například když se rozhodnete vyrobit panáčka, ale bude mu chybět levá ručička, můžete do dárku zabalit i dopis: "Litujeme, ale myslíme si, že máte levých ručiček až až."

  Každý dárek má určité kouzlo a každá věc umí rozesmát i rozplakat, jen se na to musí chytře. Ale už pouhý fakt, že jste na blízké mysleli, je potěší. Nebojte se předvánočního nakupování a vyrábění - pusťte se do toho po hlavě a uvidíte, že budete za mistry!

  galerie obrázků 2009

  Nejkrásnější Vánoce

  Až do 8. prosince se můžete zapojit do tradiční vánoční výtvarné soutěže Nejkrásnější Vánoce. Nejzajímavější obrázky přidáváme postupně do galerií, kde si je můžete prohlížet. Podíveje se ZDE

  Autorka: (13 let)

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (7)

  PéťaŠ v něm napsala:

  Prosím o nápady

  Ahojda, nenapadá někoho něco, co dát 17 letýmu klukoj pod stromeček??? :-D Mě je 15, takže s tim vyráběnim...nevim no, díky za rady a nápady.Pa :-)

  zabajka v něm napsala:

  Reakce na Hana-2:

  Ahoj. Proč to dělám tak komplikovaně? Protože mě to baví :o).

  witchxxx v něm napsal:

  Reakce na Hana-2:

  Já koupím nebo vyrobím dárek a dodělám přání. Ale dávat každý rok jen přání... Není to trochu málo226