Alíkovina

Vážná hudba: Proč ne?

vydáno  •  Čtenáři píší Alíkoviny · Filmy, divadlo a muzikály
Hudba. Když tohle někdo slyší, hned začne mluvit o Justinu Biebrovi, One Direction nebo někom podobném. Mńě se ale vždy nejdřív vybaví vážná hudba a potom až to ostatní.

Frekventantky kursů pasují kolíky do hlavy vlastnoručně vyrobených houslí na mezinárodním prázdninovém kursu na houslařské škole v Chebu, © MAFRA

Někdo si myslí, že když poslouchám vážnou hudbu, tak nemám styl. Že jsem moc velký ,,slušňák ", že si se mnou nemá co říct.

Hraji šestým rokem na housle a vážnou hudbu mám moc ráda. Je sice pravda, že mě víc baví účastnit se koncertu jako účinkující, než ho sledovat jako divák. Můžu si ale hudbu vychutnat z jiného úhlu, který rozhodně stojí ta to.

Hudbou můžete vyjádřit své emoce, stejně tak jako ,,moderní " hudbou. Ne že bych neměla ráda i ,,modernější " hudbu, to ne. Poslouchám i Green Day, Imagine Dragons, Linkin Park, Bruno Marse i One Direction.

Chci jen říct, že vážná hudba je také zajímavá. Tak schválně: Co by byl takový film bez hudby celkově? Vážná hudba mu dodá tu správnou atmosféru. Například Piráti z Karibiku. Moje kamarádka je má za jeden z nejlepších filmů a přitom nemusí vážnou hudbu. To já nepochopím. Je tam totiž skoro pořád.

Nechci říkat, že jsou všichni takoví. Jen bych chtěla říct svůj názor a také to, abyste tomuto žánru dali šanci.

Autorka:

Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (2)

Příspěvek z 12. prosince 2013 ve 14:18.
anička999 v něm napsala:

Pravda

Trochu jako kdybych ten článek psala já26 Miluju písničku Pirati z karibiku a hraju na housle a na violu.

Příspěvek z 21. listopadu 2013 v 8:48.
spyro2001 v něm napsala:

Já poslouchám...

Já taky poslouchám vážnou hudbu, hlavně Mozarta, i když ted už ne tak často, protože poslouchám One direction, ale i tak mám vážnou hudbu ráda :)