Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Věci potřebné na kempování

  vydáno  •  volný čas venku
  Kempování je velmi oblíbený a pro tělo zdravý sport, který je v České republice velmi rozšířen. Dokonce jsou na něj i velmi vhodné podmínky v Česku, poněvadž máme bohatou přírodu. Co vlastně potřebujeme na tento koníček?

  Podvečer ve stanovém městečku v karlovarském areálu Rolava. Jirka z Otrokovic., © MAFRA

  Hlavní věc, kterou potřebujeme, je stan. Měl by být lehký a zároveň prostorný, aby se do něj vešlo hodně lidí a zároveň, aby ho osoba, která ho nese, neměla příliš těžký. Stan má samozřejmě příslušenství, které zahrnuje moskytiéru, 20 m dlouhý provaz a 4 kolíčky navíc.

  Dále je potřeba, aby trampové měli potřebné oblečení, a proto bychom si měli vzít, jsou spodky či trenky, ponožky, tepláky, mikinu, tričko s krátkými a dlouhými rukávy, pláštěnku a nějakou tenkou bundu.

  I nejzkušenějšímu cestovali, se může na cestě za dobrodružstvím něco stát, a proto bychom si měli s sebou vzít prášky proti bolesti, náplasti a pudr.

  A teď se dostáváme k tomu, bez čeho by se žádný člověk či zvíře neobešlo, a tj. potraviny a potřeby na ně. Na stanování potřebujeme ešus, lžíci, láhev s vodou, vařič, plynovou bombu, zápalky, zapalovač, sáčky, cukr, sůl a koření, těstoviny, kečup, nůž a otvírák na konzervy. Samozřejmě si můžeme vzít i jiné jídlo, ale tuto stravu doporučuji, protože je trvanlivá a i poměrně levná.

  Další věc, která je potřeba, je hygiena. I v lese je nutné dbát na hygienu, jelikož kdybychom na ní nedbali, tak až bychom přišli do města nabrat proviant, tak by  mohl náš zápach ostatní odradit.

  Mezi základní hygienické potřeby, které musíme mít, patří bezesporu repelent, deodorant a toaletní papír. Za předpokladu, že nechceme zabloudit, bychom si měli vzít mapu a pro časovou orientaci také hodinky.

  Pakliže si chcete něco koupit, měli bychom si vzít platební kartu, případně hotovost. A hodinky. Poslední důležitá věc, kterou sice nemusíme mít, ale rozhodně není na škodu ji mít u sebe, je občanský průkaz, poněvadž bez něj není možné cestovat za hranice či provádět různé činnosti, mezi které zařazujme kupříkladu výběr peněz v bance.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (0)

  O tomto článku zatím nikdo nediskutuje. Buď první!