Alíkovina

Vegetariánství, můj životní styl?

vydáno  v 4:20  •  Zdraví

Spousta lidí si myslí, že vegetariáni a vegani jsou padlí na hlavu a že nejíst maso je nenormální, protože lidi jsou všežravci. Opak je ale pravdou a pokud se chceš dozvědět víc, přejdi na tento článek.

Mrkev, © Pralinka2

V stručnosti, co je vegetariánství: Vegetariánství je životní styl, v jehož rámci člověk nejí maso. Někteří vegetariáni jí ryby, ale já mezi ně nepatřím.

Jsem vegetariánka už 2 roky a přísahám, že za tu dobu jsem neměla ani kousek masa. Ze začátku to bylo těžké, ale po delší době si zvyknete.

Teď k důvodu, proč jsem se stala vegetariánkou. Před 2 lety na táboře jsem byla v jedné chatce s holkou, která byla vegetariánka, a když jsem se jí zeptala proč, tak mi vyprávěla o životních podmínkách pro zvířata ve velkochovech, zvířata tam nemají žádný prostor a lidské chování k nim taky chybí, navíc jsou krmená hormony a všelijakými dalšími odpornými směsmi, které urychlí růst svaloviny. To, co mi řekla, mi znechutilo maso a výrobky z něj. Vážně bylo těžké nejíst maso, ale vždy jsem si připomněla, že život plný utrpení toho zvířete nestojí za pár minut v puse.

Navíc u vegetariánů je menší pravděpodobnost, že budou mít srdeční onemocnění, cukrovku nebo rakovinu. Samozřejmě jsou tu zase pravděpodobnější jiná onemocnění, např. chudokrevnost. Protože maso je zdroj důležitých bílkovin, musím přijímat jiný zdroj: sóju, fazole, ořechy nebo ovesné vločky.

Pak jsou tu vegani, ti nejedí maso, vejce, mléko (a výrobky z něj) a med. Je to přísný životní styl, který není jen tak pro někoho, já bych to osobně nezvládla.

A co říct na konec? Nikomu nic nevnucuju, ale je dobré se nad tím aspoň zamyslet a zvážit to.

Ahoj!

Autorka:
» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (41)

Příspěvek z 14. června ve 22:06.
hamanama v něm napsala:

Jsem toho názoru „Jezte si to, co chcete, ale pořád to necpěte svému okolí.“ (Podobný problém jako s uživateli Iphone) A „vegetariáni“ nebo „vegani“, kteří jedí ryby, podle mě vegany ani vegetariány nejsou.

Příspěvek z 14. června v 19:04.
anetka10girl v něm napsala:

Já bych nechtěla být... Pro mě je to normální a i zvířata se živí ostatními menšími.
Jeden známý jeho matka byla vegetariánka a nosí od mala brýle- NIKDO z rodiny je nenosí!
Já jsem ráda, že jsem tím, čím jsem.
Každý si to musí zvolit podle sebe- nikomu nebráním...

Příspěvek z 13. června v 11:25.
_kebaba_ v něm napsala:

No pani, to je zas debata tu :-)
Uprimne.. Clanek mi prijde psany tak, aby se tu kazde dite rozhodlo nejist maso. Podle me to blbost je a vzdycky bude. Ale jezte si co chcete, spis mi vadi, ze VETSINA vegetosu a vegosu to cpou vsem okolo, foti si zeleninu a pisou k tomu, jak je uzasny nejist maso, jak to bylo nejlepsi rozhodnuti v zivote, jak jsou radi, ze KVULI NIM neumre zadne zviratko.. Nesmysly. Je mi uplne jedno, co si o mne a podobnych lidech, co vegose a vegetose odsuzuji, myslite, vam je do naseho jezeni zvirat houbelec a opravdu to neni tak, ze bychom klidne snedli kazdeho rozkosneho zajicka, co potkame v lese.
Ale co na to vubec reaguju.. :D