Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Velikánská kniha o kreslení

  vydáno  •  Kultura · Knihy · Malování
  Možná vás poněkud překvapím tvrzením, že tahle knížka se bude hodit nejen těm, kteří rádi malují či různě tvoří, ale i těm, kteří hodiny výtvarné výchovy považují za nutné zlo. Ano, v publikaci s dlouhatánským názvem Velikánská kniha o kreslení a malování a tak dál…, kteru vydalo nakladatelství Albatros, si na své přijdou snad opravdu všichni.

  © Albatros

  Autorky Sue Nicholsonová a Deri Robinsová knihu rozdělily do čtyř velkých kapitol – Kreslení a komiks, Malování a tisk, Umění ze světa a Koláž, plastika a zvláštní techniky. Publikace je určena čtenářům od devíti let, ale inspiraci v ní najdou za pomoci dospělých jistě i mladší kluci a děvčata.

  V knize, která je plná jednoduchých návodů a názorných obrázků, se dočtete, jak vytvořit neobvyklá výtvarná dílka aniž máte doma ateliér či kdovíjaké vybavení. Jako výtvarná pomůcka vám poslouží houbička na nádobí, brčko, starý kartáček na zuby či obyčejná brambora.

  Možná tušíte, co je to zátiší, autoportrét nebo panorama. Autorky knihy vám poradí, jak je snadno a přitom úspěšně může zhotovit i méně zkušený výtvarník. A budete-li mít chuť se podívat, jak se s tím či oním vypořádali skuteční mistři, pak v knize nechybí odkazy na zajímavé webové stránky. Stačí kliknout…

  Velikánská kniha o kreslení a malování a tak dál...Kdo si láme hlavu s dárky pro přátele, ten tu najde nejednu inspiraci. A to nejen na zhotovení zajímavých dárků, ale i na vytvoření originálních balicích papírů.

  Máte-li rádi cizí kultury, pak si hodně užijete kapitolu Umění ze světa. Díky ní můžete procestovat svět křížem krážem. Čeká na vás návod na tvorbu arabské mozaiky, dozvíte se, jak zhotovit malby připomínající kresby australských křováků – aboridžinců.

  Nechybí ani indiánská bojová maska, keltská brož, čínský papírový drak, batika z Indonésie, mexické slunce Metapec, africká maska, egyptský amulet, starověká řecká váza, mozaika v římském stylu, čínská kaligrafie, japonský praporek, indonéské loutky.

  Prostě až budete potřebovat inspiraci, stačí zalistovat knihou a nápady se jen pohrnou.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (21)

  Příspěvek z 3. prosince 2008 v 18:51.
  Fretka4 v něm napsal:

  no nic proti ,ale.....

  ...já jsem profesionální malířka a kdyby chtěl někdo boradit tak ať mi napíše na e-mail.
  vaše malířka ........2122

  Příspěvek z 2. prosince 2008 v 17:44.
  WILL34 v něm napsal:

  kreslení atd......

  miluju kreslení jednou jsem vihrála 1.místo v soutěži v kreslení .Protože jsem mazacíma křídama namalovala koně4.WILL34

  lucinecka8888 v něm napsal:

  luinecka8888

  mě hrozně baví malovat kreslit vytvářet a tak dál.......................444449