Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Velikonoce - svátek, který mi nic neříká

  vydáno  •  Velikonoce
  Zelený čtvrtek, Velký či Veliký pátek, Velikonoční pondělí - to jsou názvy velikonočních dní. Nejsem zrovna věřící člověk a proto Velikonoce neznám z té náboženské stránky. Pro mě jako pro člověka, co nechodí do kostela, jsou Velikonoce prostě jen obyčejný den.

  Velikonoce ve Slovácké muzeu v Uherském Hradišti., © MAFRA

  Omlouvám se, ale vážně nechápu, co je tak zábavného na tom, že u vás doma zazvoní banda kluků, kteří vás potom spráskají proutky spletenými k sobě a vy jim za to ještě dáváte vajíčka...

  No ano, máme tu i to, že by holky jinak uschly, ale řeknu vám, že je to dva roky, co jsem úspěšně obešla Velikonoce, a zatím jsem ještě neuschla. Zkrátka a dobře, velikonoční radovánky pro mě znamenají pobyt na chatě a to je vše. Pro mě jsou tyto svátky zkrátka trapné. Ano, jednou či dvakrát si nechte napráskat od party chlapců, ale jinak to už není zas taková zábava - alespoň pro mě ne.

  Tradiční pomlázku - mrskut - zachovávají členové folklórního souboru Haná z Velké Bystřice na Olomoucku

  Abyste mi tedy dobře rozuměli, Velikonoce pro mě opravdu nejsou a je neslavím barvením vajíček. Názvy dnů, jako například Zelený čtvrtek, jsou pro mě stoprocentně legrační a nevidím v nich nic víc, než prostě svátky, které neslavím. Z náboženské stránky tyto názvy znamenají více, dokonce samotné Velikonoce prý označují smrt Ježíše, ale sorry, pro mě to je jen jeden z těch dalších normálních dnů.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (~ 100)

  Příspěvek z 18. června 2011 v 1:44.
  Vevelinde v něm napsala:

  Reakce na 1kate1:

  Možná je to lidová tradice, ale kdo si to uvědomí? Už vidím nějakého kluka, který si uvědomí, že koleduje proto, že Ježíš vstal z mrtvých.
  Mně se ty svátky nelíbí, ale jsem ráda, že nemusím do školy.
  Každý má právo na svůj názor, ano i na ten negativní a já si myslím, že je moc dobře, že tu takový článek je.

  Příspěvek z 16. května 2011 ve 22:31.
  656 v něm napsala:

  Reakce na Makykul:

  radši bych jako v americe nebo německu hledala vajíčka schováná na zahradě co tam dal králíček...je to 100x lepší...a kluci se stejnak přijdou vždycky jen "ožrat"..a k tomu že jsme všichni češi..  - to přeci ještě není důvod, proč musíme slavit velikonoce?, nejsem zrovna pyšná na to, že jsem češka..

  Příspěvek z 16. května 2011 ve 22:27.
  656 v něm napsala:

  Reakce na ladybird:

  no dobře, možná je to druhý největší křesťasnký svátek, ale já jsem prostě ta pravá neveřící..do kostela nechodím, křtěná nejsem, nechci vám to brát a je to jen můj názor, ale já prostě velikonoce taky obcházím..vánoce taky neslavím - jedině že máme stromeček a dárky :D