Alíkovina

Velikonoce versus hudba aneb Muzikál Jesus Christ Superstar

vydáno  •  Velikonoce

Velikonoce vždycky inspirovaly. Na velikonoční svátky vznikla ta nejúžasnější díla. O takovém díle bych Vám rád něco řekl.

voda, zdroj života, © verbum

Asi víte, kolik umělců bylo inspirováno Velikonocemi. Zvláště v baroku dokázalo vzniknout tolik krásných děl.
Dokonce i ve stylu Rock vzniklo v roce 1969 dílo Jesus Christ Superstar, které si vždy pouštím na Zelený čtvrtek.

Podle svého zvyku si i dnes pouštím muzikál Jesus Christ Superstar. Proč zrovna tento muzikál? Tento legendární rockový muzikál od Tima Rica a Andrewa Lioyd Webbera pojednává o posledních dnech Ježíše Krista.

Poprvé jsem tento muzikál viděl v divadle Spirála a velice mě oslovil, ale tenkrát jsem ho ještě tolik nechápal. Ano, hudba, režie to bylo dokonalé... ale tento muzikál nás zve na hlubinu.
Po nějaké době v roce 2013 jsem měl štěstí, že mě dobří lidé pozvali do divadla Karlín na představení tohoto muzikálu. Při té krásné hudbě jsem si uvědomil nejen Božství Ježíše, ale hlavně jeho lidství. Uvědomil jsem si, proč nám lidem tak rozumí a proč nás chápe.

Třeba píseň Getshemany, při kterých mi tečou vždy slzy. Ježíš bojuje se strachem, kdy ví, co ho čeká... Pokud chcete, můžete se podívat na anglickou verzi
Ale dávám Vám odkaz také na českou verzi Kamila Střihavky, .

Můj zvyk je si na Zelený čtvrtek večer pouštět tento muzikál, spočívá v rozjímání o tom, kdo je pro mě Ježíš a co pro nás udělal, jak nás má rád a hlavně proč nám rozumí.

Proč nám Ježíš rozumí? Protože si prožil vše, co prožíváme my. Jistě má tento muzikál mnoho chyb, ale chápající člověk si vezme vždy to dobré.

Když budete mít možnost, tak tento muzikál doporučuji navštívit a zhlédnout, anebo si ho alespoň poslechněte. Stojí za to.
Krásné Velikonoce

Verbum – Martin

Autor:
» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (5)

Příspěvek z 31. března 2018 ve 14:12.
DžungaráčekChlupáček v něm napsala:

Děkuji

Příspěvek z 31. března 2018 ve 12:22.
verbum v něm napsal:

na youtube muzikál najdeš celý

Příspěvek z 31. března 2018 v 11:16.
DžungaráčekChlupáček v něm napsala:

Tento muzikál jsem neviděla, ale chtěla bych ho vidět, moc mě zaujal. A mám ráda tu písničku :->