Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Velká jízda aneb Kdo se drží opratí, ten se v světě neztratí

  vydáno  •  Volný čas venku · Zvířata
  Už deset let rok co rok v září na pár dní propůjčí své místo koně dostihoví koním s jiným využitím. Na pardubickém dostihovém závodišti se i letos od pátku 5. září do neděle 7. září koná výstava Koně v akci. Jejím podtitulem je tentokrát Velká jízda aneb Kdo se drží opratí, ten se v světě neztratí.

  Pětispřeží starokladrubských koní - Typické i netypické druhy zápřeže., © iDNES.cz

  Sám název napovídá, co bude hlavní náplní výstavy – koňská elegance a spřežení. Stejně jako v letech minulých, bude mít návštěvník pocit, že se musí přinejmenším rozčtvrtit, aby stihl všechno podstatné. Program totiž probíhá souběžně na pěti místech a má různé zaměření. To nejdůležitější, alespoň podle organizátora, se však soustředí v cílové rovince, tedy pod hlavní tribunou.

  A co bude k vidění? Kombinované soutěže spřežení, soutěž v parkurovém skákání, ukázky všemožných i historických zápřeží, dámy v sedle či vystoupení letošního Mistra světa ve voltiži Petra Eima. Celkem se v Pardubicích na jubilejním desátém setkání milovníků koní a všeho, co ke koním patří sejde na 400 koní.

  Spřežení chladnokrevníkůChladnokrevní koně se tradičně utkají O ruchadlo bratranců Veverkových v orbě, těžkém tahu a čeká na ně dokonce i dostih. Chybět však ani letos nebude Divoký západ ve Westernovém ranči či „Tenkrát na východě“ – východní koně a jejich svět. Popovídat si budete moci i s Jaroslavem Hatlou, jediným českým účastníkem všestrannosti na olympijských hrách v Pekingu, sportovním fotografem Tomášem Holcbecherem.

  Výstava začíná již tento pátek v deset hodin, stejně tak v sobotu i neděli, celodenní program končí v 17,30 hod. Areál však bude pro veřejnosti přístupný v tyto dny vždy mezi 9,00 a 18,00 hodinou.

  Dětem a studentům bude patřit hlavně první den výstavy, tedy pátek. Zápolit budou v parkurovém skákání účastníci Ligy zemědělských škol, na děti a na školní mládež čeká kromě Světa malých koní i další speciální program plný soutěží, ukázek jezdeckého umění či miniškola jezdeckého výcviku pro nejmenší.

  Další informace získáte:

  Autor:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (4)

  Příspěvek z 10. září 2008 v 7:47.
  --Alice-- v něm napsal:

  mluju koně

  miluju koně byla jsem v kladrubech pak jezdím na koni a prostě je to supr10101010

  Příspěvek z 8. září 2008 ve 13:09.
  Máša88 v něm napsal:

  miluju koně xD

  Mám ráda koně,ptž je to krásný pocin na nich jet xD 10

  Příspěvek z 4. září 2008 v 15:50.
  Michal73 v něm napsal:

  Velká jízda aneb Kdo se drží opratí, ten se v světě neztratí

  Já mám rád koně protože jsou ti koně dost hodní