Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Velký červený pes Clifford – jen výjimeční lidé dokážou změnit svět

  vydáno  •  filmy

  Emily je obyčejná holka, které nejvíc chybí jedna jediná věc – opravdový kamarád. Ale je nutné hledat kamarády jen v lidském světě?

  Velký červený pes Clifford, © CinemArt

  Velký červený pes Clifford je rodinná komedie, která vypráví příběh 12leté Emily a Clifforda, štěněte, u něhož byste o tom, zda je to opravdu štěně, mohli hodně silně pochybovat. Je vhodná pro celou rodinu, především pro děti, ale pobaví se u ní i dospělí. Sledovat ji můžete od 6. ledna v kinech.

  Film je natočený podle knížky, která se v originálu jmenuje Clifford the Big Red Dog, ale mimo ni můžete Clifforda znát třeba také z počítačových her.

  Hlavní postavy

  Emily Elizabeth (zkráceně Em) je dvanáctiletá holka, která chodí do šesté třídy. Právě nastoupila do nové školy, ale není to úplně obyčejná škola – je to celkem prestižní soukromá škola, kam se dostala jen díky stipendiu. Chodí tam samé děti z bohatých rodin, které žijí v luxusních bytech, mají drahé oblečení a tak podobně, což u Emily určitě neplatí.

  Pak je tady Clifford, červený pes, který během jediné noci vyroste z malinkého čumáčka, kterého můžete s přehledem chovat v náručí, do obrovského psiska, které má na výšku asi tři metry. Ale třímetrový pes v panelákovém bytě, to asi není úplně to pravé…

  Jejda, mamčin polštář! , © CinemArt

  O Emily se stará především její mamka, která ale musí odjet na služební cestu, a proto za sebe sežene náhradu – svého bratra, jímž je hodně ztřeštěný strejda Casey, který žije v autě.:-D Je to ale opravdu blázen, se kterým dítě asi těžko může být v bezpečí.

  Poslání

  Hlavní pointou filmu je příběh o odlišnosti. Emily je typický případ holky, která je „divná“ a nikdo jí nerozumí. Její mamka se jí snažit vysvětlit, že to je jenom dobře, protože jenom výjimeční lidé, kteří jsou něčím jiní, můžou změnit svět. Em však nestojí o to, aby byla středem pozornosti, chce jen zapadnout mezi ostatní a mít kamarády.

  Emily a mimi Clifford, © CinemArt

  Clifford je stejný případ jako ona. Pes není nic neobvyklého, ale červený pes, to už se hned tak nevidí! A co teprve když ten pes, který je červený, je ještě k tomu všemu tak obří! Takový vzácný exemplář se musí pořádně prozkoumat…

  Děj

  Příběh vypráví o tom, jak se Emily jednou při návštěvě zvláštního stanu s opuštěnými zvířátky zamiluje do malinkého červeného štěňátka. Nemůže si ho nechat, už jen proto, že v domě, kde bydlí, jsou zakázána zvířata.

  Ovšem po návratu ze školy zjistí, že ten chlupáč je v jejím školním batohu! Je moc šťastná, ale zároveň tuší, že z toho bude problém. Další den je v plánu ho vrátit, jenže stan už je pryč a z malinkého štěňátka je rudý obr.

  Ups, to je to štěně?!, © CinemArt

  Emily ho stále miluje, ale takový pes neunikne pozornosti všech okolo, především zloduchů, co páchají jakési testy na zvířatech. Během krátké doby už po Cliffordovi pátrá celý New York, takže nastává honička, která je zároveň i bojem o to, aby tato dvojka mohla zůstat pohromadě. Jak tohle všechno dopadne?

  Jde se ven!, © CinemArt

  Můj názor

  Film mi přišel pěkný, jen místy trochu nelogický. Když třeba Emily byla se svým strýcem v tom stanu s opuštěnými zvířaty, tak měla celou dobu batoh na zádech, vůbec si ho nesundala, natož aby ho otevřela, a pak s ním byla ještě celý den ve škole. Doma večer zjistila, že má v batohu to štěně, jenže kde se tam vzalo…

  Celkově sice ve filmu nezažijete nic, co by vás vyloženě zvedlo ze židle, ale určitě se u něj nebudete nudit nebo trápit, takže by si zasloužil zhruba 85 %.

  Trailer

  Autorka:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (6)

  majdula2000 v něm napsala:

  My jsme měli angličtinu... Možná bych ji doma ještě někde našla, na cédéčku. Ach, to ještě byla cédéčka docela normální! Tehdy se přestávaly používat leda diskety. :-D

  vikiliky v něm napsala:

  Taky jsem hrávala tu hru. Byla fajn. Ráda vzpomínám.

  KlaraToust v něm napsala:

  Tenhle film je super, určitě doporučuji. Dávám 5 tlapek:->